IV NIEDZIELA ZWYKŁA– 28.01.2024 r.- OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na 17:30 na nabożeństwo różańcowe.
  2. Jak w każdą ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 będzie modlitwa za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  3. Zapraszamy na ostatni już koncert kolęd. Dzisiaj po Mszy św. o 10:00 wystąpi nasz chór parafialny „Nazaret”.
  4. W tygodniu obchodzimy:

- w środę - 31.01 – wspomnienie św. Jana Bosko;

- w piątek – 2.02. Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, podczas każdej mszy św. (7.00, 8.45, 10.00 i 18.00) będziemy błogosławić gromnice, które podczas burz i niebezpieczeństw wystawiamy w oknach, wkładamy je też w dłonie umierających osób. To święto jest również Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, prosimy, aby ogarnąć modlitwą osoby oddane Panu Bogu w licznych zgromadzeniach żeńskich i męskich. Myślimy szczególnie o tych, którzy pracują w naszym mieście: siostrach nazaretankach, Misjonarkach Krwi Chrystusa oraz OO. Pasjonistach i o powołanych do życia zakonnego z naszej parafii. Ofiarami do puszek będzie można wtedy wesprzeć Zakony kontemplacyjne. UWAGA: gromnice można kupić w naszej kancelarii wraz ze specjalną osłonką przed woskiem. Jest to także pierwszy piątek miesiąca – ze względu na święto nie będzie wizyt kapłanów u chorych – udadzą się oni do nich w marcu. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej nie tylko dzieci.

1. W pierwszy czwartek – o 15.00 w Kaplicy Dusz Czyśćcowych będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji nowych powołań. Zaś o 17.30 modlić się będziemy także w tej intencji oraz za: siostry, kleryków i księży pracujących i pochodzących z naszej parafii.
  2. Składamy Bóg zapłać firmie wędliniarskiej Państwa Zagajewskich za otrzymaną pomoc, bardzo reż dziekujemy hudraulikowi p. .Grzegorzowi Lesiakowi.
  3. Od soboty 17.02. rozpoczniemy kolejną edycję Kursu Przedmałżeńskiego. Cykl 10-ciu spotkań będzie się odbywał w soboty o godz. 19.00 (w sali pod Dzwonnicą). Zapraszamy wszystkie pary mające zamiar w najbliższym czasie zawrzeć związek małżeński do uczestnictwa najpierw we Mszy św. o 18:00 a potem w spotkaniach Kursu.
  4. Można wesprzeć naszą parafię przekazując 1,5 % za pośrednictwem Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej po wpisaniu nazwy i KRS Fundacji trzeba koniecznie dodać: „Na remont dużego kościoła w Rawie Maz.”. Przy wyjściu można pobrać ulotki
    z informacją.
  5. Za tydzień, w niedzielę Mszy św. o 10:00 będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp. Wojciech Osial, który zostanie włączony do wspólnoty Rycerzy Kolumba. Zrzesza ona mężczyzn
    z naszej parafii. Zapraszamy nowych kandydatów.
  6. Ze względu na prowadzone prace dotyczące napraw gwarancyjnych od poniedziałku do środy będzie zamknięta Kaplica Dusz Czyśćcowych.
  7. Muzeum Ziemi Rawskiej prosi uczestników konkursu "Szopka ludowa regionu rawskiego" o konieczności odbioru prac konkursowych do końca ferii zimowych.
  8. Zakończyliśmy kolędę – bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie i wspólną modlitwę. Za tydzień postaramy się dokonać jej podsumowania.
  9. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz „Dobre Nowiny”. Zachęcamy, aby po przeczytaniu przekazać je też innym, jest to także forma ewangelizowania.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Franciszki Muszyńskiej z Tomaszowa Maz. i +Kazimierza Mierzejewskiego z Wałowic. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …