IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 3.05.2020 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z procesją z racji

1. niedzieli miesiąca i modlitwą w intencji powołań.
  1. W tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek 4.05. – wspomnienie św. Floriana

– w środę 6.05. – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

– w piątek 8.05. – Uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski.

1. Z racji dzisiejszej rocznicy Konstytucji 3 maja będziemy się modlić podczas Mszy św.
    o 10:00 o Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny, uwolnienie od epidemii, światło Ducha Św. dla Rządzących i Władz Samorządowych oraz opiekę Matki Bożej dla każdego z nas.
  2. Dziękujemy za podtrzymywanie tradycji majówek przy kapliczkach i krzyżach oraz za to, że troszczycie się o ich udekorowanie. Jeżeli w Waszej okolicy jest takie miejsce ale nie przyozdobione, to bardzo prosimy zadbajcie, aby to uczynić. Z pewnością u Boga nie będzie to zapomniane.
  3. Jutro, we wspomnienie św. Floriana, za Jego wstawiennictwem będziemy się modlić za strażaków i za ich rodziny podczas Mszy św. o godz. 18.00. Modlitwą ogarniemy także zmarłych strażaków i tych, którzy zginęli ratując życie i mienie ludzkie.
  4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek. W ten dzień w Kaplicy o 15.00 będziemy się modlić w intencji powołań Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  5. Od najbliższej soboty wznawiamy spotkania w ramach Kursu Przedmałżeńskiego.
  6. Zapraszamy codziennie do Kaplicy Dusz Czyśćcowych na adorację Najświętszego Sakramentu. W miejsce dotychczasowej adoracji w poniedziałki będzie po Mszy św.
    o 18:00 nabożeństwo do Ducha Św.
  7. Przypominam, ze codziennie modlimy się u nas w kościele o 20:30 na różańcu w intencji ustania pandemii. Jeśli ktoś chce to zapraszamy do naszej świątyni. Można również łączyć się duchowo za pomocą internetu.
  8. Dziękujemy panu Marcinowi Nowakowi za troskę o naszą stronę internetowa oraz za wszelką pomoc w sprawach komputerowych
  9. Słowa podziękowanie kierujemy także do właścicieli firmy Food Service za przekazane na minione Święta dary.
  10.  Bóg zapłać składamy również firmie Państwa Zagajewskich.
  11. Postawmy sobie pytanie: Czy na naszych domach i balkonach wiszą dziś flagi?
  12. Na stoliku przed kancelarią można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Zofii Pawłosik z ul. Zwolińskiego, +Teresy Nawrockiej z ul. Księże Domki i +Henryka Grzywaczewskiego z ul. Tomaszowskiej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …