IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019 r. Ogłoszenia

1. Dziś IV niedziela adwentu. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nabożeństwo Różańcowe.

1. We wtorek w Wigilię zapraszamy o 6.45 na ostatnie roraty. Wieczorem nie będzie mszy św. o 18.00. Zapraszamy zaś na 23.30 na kolędowe oczekiwanie przed Pasterką. Prosimy, aby zadbać o tradycyjną oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech ona się zacznie od pierwszej gwiazdy, kiedy to dziecko może zapalić święcę Caritas na wigilijnym stole. Po znaku krzyża należy odczytać fragment ewangelii o narodzinach Jezusa, następnie warto odmówić wspólny pacierz: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga i modlitwę za zmarłych. Wspólnie zaśpiewajmy kolędę, po której będzie dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Po wieczerzy zaś i rozdaniu prezentów warto wspólnie pośpiewać kolędy.
  2. W święta Bożego Narodzenia msze św. będą wg. Porządku niedzielnego (nie będzie tylko mszy św. w kaplicy cmentarnej).
  3. Nasz trud remontu zpstał ostatnio nagrodzony orderem "Gloria Artis", który przyznał Minister Kultury. To dla nas wszystkich ! Dziekujemy Panu Staroście, ze zgłoił nasz projekt do tego wyróznienia.
  4. Można jeszcze przed kościołem u ministrantów nabyć sianko na stół wigilijny a w zakrystii poświecony opłatek.
  5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagali przygotować szopkę i dekoracje świąteczne w kościele.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na Tacę inwestycyjną
  7. Władze naszego miasta zapraszają dzisiaj wszystkich mieszkańców na Rawską wigilię, która odbędzie się przed Miejskim Domem kultury o godz. 14:00. Z inicjatywy Rady ds. Rodziny, tego dnia odbędzie się także akcja „Rodzina Rodzinie”.
  8. Polecam na święta podwójny numer tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnegocena numeru wynosi 10 zł.).
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Ryszarda Malinowskiego z ul. Solidarności, +Andrzeja Amer z ul. Zwolińskiego, +Pelagii Supeł z ul. Wierzbowej i +Marii Bakalarskiej z Al. Konstytucji 3 Maja. Za nich i za naszych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …