IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Dziś IV niedziela adwentu. Zapraszamy o godz. 17:30 na Nieszpory – modlitwę psalmami.
  2. Po Mszy św. o 10:00 zapraszamy dzisiaj na spotkanie w naszej parafialnej kawiarni poświęcone Stefanowi Jasińskiemu, malarzowi i autorowi licznych obrazów religijnych również tych w naszym kościele.
  3. W sobotę, w Wigilię o 6:45 będą ostatnie roraty. Wieczorem nie będzie mszy św. o 18:00.
  4. Gromadząc się w Wigilijny wieczór w domach prosimy, aby zadbać o tradycyjną oprawę wieczerzy. Niech ona się zacznie od pierwszej gwiazdy, kiedy to dziecko może zapalić święcę Caritas na wigilijnym stole. Po znaku krzyża należy odczytać fragment ewangelii o narodzinach Jezusa, następnie warto odmówić wspólny pacierz: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga i modlitwę za zmarłych. Wspólnie zaśpiewajmy kolędę, po której podzielimy się opłatkiem i złożymy życzenia. Po wieczerzy zaś i rozdaniu prezentów warto wspólnie pośpiewać kolędy.
  5. Zapraszamy potem na Pasterkę, najpierw będzie ona sprawowana w kaplicy przy cmentarzu o 22:00 a w naszym kościele będzie o północy, wcześniej od 23:30 nasz chór Nazaret zaprasza na kolędowe oczekiwanie. W święta Bożego Narodzenia msze św. będą wg. porządku niedzielnego (nie będzie tylko mszy św. o 8:00).
  6. Jeśli jeszcze nie mamy opłatka to poświęcone opłatki oraz świece Caritas można nabyć dziś przy wyjściu z kościoła a w tygodniu w kancelarii i zakrystii.
  7. W te dni skorzystajmy ze spowiedzi podczas każdej Mszy św. Od poniedziałku do piątku kapłani będą spowiadać w kościele od 17:30.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na Tacę inwestycyjną.
  9. Bóg zapłać kierujemy za przekazanie choinek przed kościołem i do kościoła Państwu Potrzebowskim, prowadzącym Szkółkę Roślin Ozdobnych, za ich transport
    p. Tomaszowi Belce - właścicielowi Tartaku w Julianowie oraz Dariuszowi Meszka – kierowcy, za ścięcie i przywiezienie oraz ustawienie „dobrym ludziom”, za ustawienie szopki na zewnątrz: pani Sołtys z Pasieki Wałowskiej Jadwidze Taraszkiewicz, jej mężowi Romanowi, oraz panom: Janowi Rogala, Leszkowi i Michałowi Sowik i Janowi Andruszkiewicz.
  10. Burmistrz miasta oraz dyrektor MDK-u zapraszają na Galę Noworoczną 2023.
    Koncert ZŁOTE LATA SWINGA odbędzie się w sobotę 7 stycznia 2023 roku o godz: 18.00.
  11. Wczoraj odbył się u nas Etap dekanalny Olimpiady Wiedzy Teologicznej, spośród uczestników, pierwsze miejsce zajął Piotr Stankiewicz z VIII B a trzecie Wiktoria Kopera także z VIII B. Oboje są uczniami SP 1. Gratulujemy!
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Mariana Skonecznego z ul. Zwolińskiego i + Irenę Misztal z ul. Przechodniej. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …