INFORMACJE W ZWIĄZKU Z PRZEPISAMI SANITARNYMI

1. Od 25 października aż do odwołania podczas Mszy św. i nabożeństw w naszej świątyni może być nie więcej niż 98 osoby.

1. W związku z epidemią zachowujmy ściśle przepisy stosownych władz.

1. Przypominamy, aby w kościele nosić maseczki i korzystać z automatów do dezynfekcji rąk i zachowywać bezpieczną odległość.

1. W związku z ograniczeniem ilości wiernych od 17 października aż do odwołania, Msze św. w niedziele będą sprawowane tylko w kościele o: 7:00, 8:00, 8:45, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.

1. Modlitwa za zmarłych (wypominki) będzie na zmianę w niedziele o 12:30.

1. Msze św. w dni powszednie pozostają w obecnym układzie.

1. Komunię św. przyjmujemy do ust zachowując odstępy. Zgodnie z przepisami kościelnymi można ją także przyjąć na rękę (UWAGA kładziemy wtedy lewą rękę nad prawą a potem biorąc hostię prawą ręką spożywamy ją bezpośrednio przed kapłanem i tak jak księża to także osoby przyjmujące w ten sposób są zobowiązane, aby spożyć wszystkie okruchy Najświętszego Ciała Pana Jezusa, aby Je nie zbezcześcić.

1. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej Kaplicy Dusz Czyśćcowych codziennie od Mszy św. o 7:00 do 18:00.

1. W dni powszednie w kościele od 17:30 do 18:00 a także podczas każdej Mszy św. jest w kościele możliwość spowiedzi.

1. Kapłani w każdym czasie będą dyspozycyjni, aby udać się do chorych.

1. Kancelaria parafialna jest czynna w dotychczasowych godzinach. Prosimy o załatwianie spraw, jeśli to możliwe, drogą telefoniczną.

1. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej w intencji ustania pandemii codziennie w kościele o 17:30 lub do odmawiania jej w domach.