III NIEDZIELA ZWYKŁA– 26.01.2020 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy po Mszy św. o 18:00 na ostatni „Wieczór kolędowy” - kolędy i pastorałki wykona zespół „Jaspis”.

1. W tygodniu obchodzimy:

- we wtorek - 28.01. – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. Jest to także dzień imienin ks. Tomasza, Będziemy się za niego modlić podczas Mszy św. o 18.00

- w piątek - 31.01. – wspomnienie św. Jana Bosko.

1. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, podczas każdej mszy św. błogosławimy gromnice, które podczas burz wystawiamy w oknach oraz wkładamy je w dłonie umierających osób. To święto jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Prosimy, aby ogarnąć modlitwą osoby oddane w szczególny sposób na wyłączną służbę Bogu w licznych zgromadzeniach żeńskich i męskich, także myślimy szczególnie o tych, którzy pracują w naszym mieście: siostrach nazaretankach, Misjonarkach Krwi Chrystusa oraz OO. Pasjonistach i Pustelniku – o. Leszku. Ofiarami do puszek będzie można wtedy wesprzeć Zakony kontemplacyjne. UWAGA: gromnice można kupić w naszej kancelarii wraz ze specjalną osłonką przed woskiem.
  2. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówiona Litania. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja” zaprasza wtedy po Mszy Św. o godz.8.00 do Kaplicy Dusz Czyśćcowych na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  3. W ubiegłą niedzielę na Tacę inwestycyjną zebraliśmy kwotę: 11 225,17 PLN - Bóg zapłać.
  4. Zapraszamy w niedzielę 2 lutego do MDK na film pt.: Z miłości do Joey.
  5. Pan Mirosław Męcina wraz z rodziną z całego serca dziękuje za bardzo pozytywny odzew na prośbę o krew. W czasie akcji krew oddało 50 osób chociaż chętnych było o wiele więcej. Bardzo dziękujemy.
  6. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla rodzin i wszystkich chętnych, który będzie 22 lutego Skierniewicach – szczegóły na plakacie.
  7. Porządek kolędy:

Poniedziałek 27.01. – ul. Solidarności 4 i 9

Wtorek 28.01. – ul. Solidarności 7 i 8

Środa 29.01. - ul. Solidarności 18A i 6 oraz ul. Zwolińskiego 8A

Czwartek 30.01. – ul. Solidarności 10 i 5

Piątek 31.01. – ul. Solidarności 11 i 17

Sobota 01.02. - Chrusty Nowe i Stare

Święto Ofiarowania Pańskiego 02.02.2020r

Poniedziałek 03.02.– Solidarności 12 i 18

Wtorek 04.02. – ul. Polna

Środa 05.02. – ul. Tomaszowska, ul. Wiśniowa

Czwartek 06.02. – ul. Skierniewicka, Jasińskiego, Żytnia, Piekarska, Podmiejska, Wałowska

Piątek 07.02.– ul. Jeżowska, Laskowa, Orzechowa, Sadowa

Sobota 08.02. – ul. Willowa, Ogrodowa

1. U ministrantów można nabyć w cenie 6 zł tygodnik: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
  2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Cecylii Piotrowskiej z ul. Konstytucji 3 Maja i +Jadwigi Szymorek z ul. Solidarności. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …