III NIEDZIELA ZWYKŁA– 21.01.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – pamiętajmy o potrzebie takiej modlitwy, aby wszyscy chrześcijanie zjednoczyli się w naszym Kościele.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o 10.00 kolędy zaśpiewa zespół „Tchnienie Boga”, a za tydzień przedstawi je nam Chór parafialny „Nazaret”.
  3. W tygodniu obchodzimy:

- w środę - 24.01 – wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, w modlitwie pamiętajmy o mediach a szczególnie tych katolickich. Oglądajmy także telewizję TRWAM i słuchajmy naszego diecezjalnego radia Victoria oraz Maryja;

- w czwartek - 25.01 – święto Nawrócenia św. Pawła, które zakończy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;

- w piątek - 26.01 – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;

1. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną. Dzisiaj o 13:00 podczas Mszy św. modlimy się w intencji wszystkich ofiarodawców na remont i osób pomagających nam w pracach.
  2. Za tydzień w ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 będzie modlitwa za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  3. Przypominam o naszej najważniejszej inwestycji – modlitwie o świętość każdego z nas
    i całej parafii, i o powrót do Kościoła dla zagubionych. W tej intencji odmawiajmy modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa. Chcę także wyjaśnić, że zawarte w niej słowa: "weź pod swoją opiekę i wstawiennictwo sprawę remontu naszej świątyni." rozumiemy teraz szczególnie jako remont duchowy każdego z nas i naszej parafii.
  4. Porządek kolędy (ostatni tydzień):

Poniedziałek 22.01 – godz. 16.00 ul. Katowicka, ul. Dolna, ul. Asnyka, ul. Górna

oraz „Osiedle Poetów”: tj ul. Brzechwy, Korczaka, Makuszyńskiego, Zapolskiej;

Wtorek 23.01 – godz. 16.00 ul. Ogrodowa, ul. Jeżowska, ul. Murarska,

ul. Kolejowa, ul. Piaskowa;

Środa 24.01 – godz. 16.00 ul. Willowa, ul. Sadowa, ul. Laskowa,

ul. Nektarowa, ul. Orzechowa, ul. Wiśniowa, Os. Niepodległości blok 5;

Czwartek 25.01 – godz. 16.00 Os. Niepodległości bloki 7 i 11, ul. Zielona,

ul. Wierzbowa, ul. Akacjowa;

Piątek 26.01 – godz. 16.00 Os. Niepodległości blok 6, ul. Krakowska, ul. Południowa,

ul. Przechodnia, ul. Jasińskiego, ul. Piekarska, ul. Podmiejska, ul. Żytnia;

Sobota 27.01 – godz. 9.00ul. Polna, ul. Konstytucji 3 Maja – domki. Koniec kolędy.

UWAGA: Dla rodzin, które z różnych względów nie były nas w stanie wcześniej przyjąć, będzie możliwość takiej wizyty w najbliższy piątek lub sobotę. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

1. Bóg zapłać za pomoc p. ślusarzowi p. Włodzimierzowi Sumińskiemu oraz za odśnieżanie parkingów parafialnych i ogrodu p. Łukaszowi Budkowi z Komorowa.
  2. W tygodniku Niedziela materiał „Potrzebujemy pojednania” a w Gościu Niedzielnym artykuł „Dylemat miłości” o umieszczaniu rodziców w Domach opieki. Jest także do nabycia Mały Gość Niedzielny z płytą.
  3. Pomódlmy się za naszych zmarłych i za pochowanych w minionym tygodniu: +Łukasza Gąsiorkiewicza z ul Słowackiego, +Mariana Strugałę z ul Niepodległości i +Michała Dzbikowskiego z ul Konstytucji 3 Maja. Wieczny odpoczynek …