III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 26.04.2020 r. - OGŁOSZENIA

1. Dziś rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny połączony z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Czytajmy Pismo św. – codziennie choćby kilka wersetów.

1. Zapraszamy na 17:30 na Nieszpory niedzielne.
  2. Od jutra Msze św. w dni powszednie będą o 7:00, 8:00 i 18:00 (nie bedzie transmisji na FB). Zaś Msze św. w niedziele będą tylko w kościele o: 7:00, 8:00, 8:45, 10:00 (transmitowana na FB), 11:30, 13:00, 16:30 i 18:00. Ze względu na Mszę św. o 8:00 wypominki będą czytane tylko raz o 12:30 na przemian z tymi z 8:15.
  3. Pamiętajmy o obowiązku spowiedzi wielkanocnej. U nas spowiadamy codziennie w Sali pod dzwonnicą w czasie każdej Mszy św. oraz od 17:00 (w dni powszednie).
  4. Jak w każdą ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 będziemy modlić się za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  5. Zaś podczas Mszy św. o 16:30 będziemy modlić się z prośbą o deszcz.

- w środę 29.04.– wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej;

- w piątek 1.05.– wspomnienie św. Józefa – patrona robotników;

– w sobotę 2.05. – Uroczystość MB Królowej Polski;

1. W środę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Należy pamiętać, że tak dla Niemców jak i dla sowietów duchowni byli pierwszą grupą do zniszczenia. Co piąty ksiądz diecezjalny w Polsce został zamordowany podczas II wojny światowej wśród nich również i nasz proboszcz śp. ks. Wacław Zienkowski (+ 5.08.1940). Będzie specjalna modlitwa po Mszy św. o 18:00 w intencji tych kapłanów i za naszą Ojczyznę.
  2. Dziękujemy za składane ofiary na tace, do skarbonki i te przesyłane na konto parafialne. Prosimy o wspieranie parafii tym bardziej, iż pamiętamy o konieczności spłaty pożyczki z banku. Numer konta jest podany na Tablicy oraz na naszej stronie internetowej.
  3. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
  4. Za tydzień w niedzielę z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja będziemy się modlić za naszą Ojczyznę podczas Mszy św. o 10:00.
  5. UWAGA: 1 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. W związku z nadchodzącymi świętami narodowymi zachęcam, aby umieścić na naszych domach flagi narodowe. Wywieszona flaga to oznaka pamięci i dumy z dokonań przodków, a przede wszystkim miłości do Ojczyzny.
  7. W maju odmawiajmy Litanię Loretańską w naszych rodzinach. Zachęcamy do śpiewania litanii przy kapliczkach prosząc jednocześnie o zachowanie bezpieczeństwa swojego i innych.
  8. Niech w tym czasie pandemii każda kapliczka czy krzyż zostanie przystrojona aby być znakiem naszej wiary i ufności w Opiekę Bożą nad nami.
  9. W I-szy piątek kapłani odwiedzą chorych. Po południu o 16:30 będzie Msza św. z okazją do spowiedzi pierwszopiętrowej.
  10. Na stoliku przed kancelarią można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Henryka Sawickiego z ul. Polnej i +Sylwestera Walczaka z ul. Tomaszowskiej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …