III NIEDZIELA ADWENTU – 15.12.2019 r. - Ogłoszenia

1. Dziś III niedziela adwentu nazywana „radosną” - „gaudete”. Zapraszamy o godz. 17:30 na Nabożeństwo różańcowe.

1. Gościmy u nas świadka życia ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego panią Iwonę Czarcińską z Instytutu Prymasa Wyszynskiego. Podczas każdej Mszy św. (do południa) będzie dawała świadectwo dotyczące życia Prymasa Tysiąclecia. Zaś po Mszy św. o 10:00 otworzymy wystawę pt.: "Prymas Niezłomny - kard. Stefan Wyszynki (1901-1981)”. Zapraszamy potem do parafialnej kawiarenki na panel dyskusyjny. Wystawa powstała dzięki dofinansowaniu z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego "Rawska korona spotkań z kulturą - bogactwo województwa łódzkiego".
  2. W imieniu parafii złożyliśmy dwa wnioski do Budżetu Obywatelskiego naszego Miasta na zorganizowanie koncertów oraz półkolonii. Bardzo prosimy Was o pomoc, abyście zagłosowali na te wnioski. Karty do głosowania można pobrać przed kościołem i po wypełnieniu przynieść je do nas jak najszybciej. Także proszę wesprzyjmy projekt naszych druhówa. strażaków, którzy pomagają nam wspólnie zebrać Wasze głosy. Zachęćmy także innych, można wziąć do domu te karty i po wypełnieniu przynieść do kancelarii do środy.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na spłatę kredytu.
  4. Wszystkim serdecznie dziękuję za wspólnie przeżyte bardzo licznie rekolekcje, niech one zaowocują silną wiarą i miłością. Nie tylko w chwilach uniesień ale w naszej codzienności. Pamiętajmy, ze każda Msza św. jest niezwykłym cudem spotkania z Bogiem i doświadczeniem Jego mocy uzdrowienia.
  5. Zespól „Mocni w Duchu”, dzisiaj w „Małym kościółku” zagra koncert o 19:30. Zapraszamy.
  6. Osoby głuchonieme zapraszamy za tydzień w niedzielę na godz. 16:30 do kościoła. Będzie dla nich okazja do spowiedzi a potem Msza św. oraz spotkanie przy opłatku.
  7. Przed kościołem zbieramy pieniądze na pomoc rodzinie z naszej parafii, która z powodu choroby znalazła się w wielkim problemie. Bóg zapłać za dobre serca.
  8. W Sali pod dzwonnicą osoby z Przymierza Rodzin rozprowadzają Świece Caritas (świece małe – 5 zł., świece duże – 15 zł.). Tam też można nabyć opłatki na stół wigilijny i kalendarze oraz pobrać „Torby miłosierdzia”, które po napełnieniu produktami spożywczymi i chemicznymi prosimy przynieść do 18 grudnia. Zostaną one przekazane rodzinom potrzebującym.
  9. Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu sianka zasilą fundusz ministrancki.
  10. Bardzo dziękuję panom z Pasieki Wałowskiej, Rycerzom Kolumba, p. Robertowi Nowakowi, Tomaszowi Belce i ks. Jakubowi za ustawienie choinki i przygotowanie stajenki. Bóg zapłać dla Państwa Sielskich za ofiarowanie choinki.
  11. Także ostatnio pomogła nam firma Państwa Lechowskich przekazując potrzebny beton – bardzo dziękuję. Podobnie dziękujemy Firmie Państwa Zagajewskich za wędlinę a Pana Rochalskiego za pieczywo i ciasta.
  12. Przewodnicząca Rady Miasta Grażyna Dębska oraz Burmistrz Miasta Piotr Irla zapraszają wszystkich mieszkańców Rawy Mazowieckiej w niedzielę, 22 grudnia, na Rawską wigilię, która odbędzie się przed Miejskim Domem kultury o godz. 14:00. Z z inicjatywy Rady ds. Rodziny, tego dnia odbędzie się akcja „Rodzina Rodzinie”. Akcja ma na celu zbiórkę odzieży i zabawek, które można przekazywać do Miejskiego Domu Kultury w dniach 20 - 21 grudnia. Z zebranych rzeczy osoby potrzebujące będą mogły skorzystać w niedzielę 22 grudnia podczas Rawskiej Wigilii.
  13. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  14. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Krzysztofa Cholewińskiego z ul. Solidarności, +Józefa Wodzyńskiego z ul. Słowackiego i +Andrzeja Badełka z ul. Katowickiej. Za nich i za naszych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek….