II NIEDZIELA ZWYKŁA– 19.01.2020 r. OGŁOSZENIA

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – módlmy się, aby wszyscy chrześcijanie zjednoczyli się w jednym Kościele.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o 10:00 będzie u nas Orkiestra Dęta z Międzyborowa, która zagra później koncert w ramach „Wieczorów Kolędowych”, zaś po 18:00 wystąpi Orkiestra OSP z Tomaszowa. Za tydzień cykl koncertów zakończy zespól „Jaspis”.
  2. W tygodniu obchodzimy:

- we wtorek - 21.01 – wspomnienie św., Agnieszki dziewicy i męczennicy,

- w czwartek - 23.01 – przypada VII r. śmierci ks. kard Józefa Glempa

- w piątek - 24.01 – wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, w modlitwie pamiętajmy o mediach a szczególnie tych katolickich, zachęcamy do korzystajmy z telewizji Trwam, Radia Maryja i naszego diecezjalnego radia Victoria, czytajmy Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę i Nasz Dziennik;

- w sobotę - 25.01 – święto Nawrócenia św. Pawła, które zakończy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;

1. Rozpoczynamy nasze Spotkania Filmowe. Co drugą niedzielę będziemy wyświetlać w Sali przy kawiarni parafialnej wartościowe filmy chrześcijańskie. Pierwszy seans będzie o 9:00 a kolejny o 12:00. Dzisiaj zapraszamy na film pt. „Paweł Apostoł Chrystusa”.
  2. W grudniu była u nas ekipa telewizji, która przygotowała materiał o naszych obiektach, będzie go można obejrzeć we wtorek o 21:00 w telewizji TOYA, a w środę o 18:15 w TVP3 Łódź.
  3. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną przeznaczone na spłatę kredytu. Podczas Mszy św. o 13:00 będziemy się modlić w intencji wszystkich ofiarodawców na remont i osób, które nam pomagały. Nasze prace można także wesprzeć przekazując 1% za pośrednictwem Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej po wpisaniu nazwy i KRS Fundacji trzeba koniecznie dodać: „Na remont dużego kościoła w Rawie Maz.” – prosimy pobrać ulotki.
  4. Jutro po Mszy św. o 18.00 spotkanie KŻR. zaś we wtorek Rycerzy Kolumba
  5. Za tydzień w ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 będzie modlitwa za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  6. Do nabycia u ministrantów: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  7. Porządek kolędy (prosimy o przysyłanie samochodu po księży):

Poniedziałek 20.01. - Zwolińskiego 1B; 2B

Wtorek 21.01. - Zwolińskiego 1A; 8B

Środa 22.01. - Zwolińskiego 1; Solidarności 2B

Czwartek 23.01. - ul. Zwolińskiego i ul. Przemysłowa

Piątek 24.01. - Solidarności 1; 3A

Sobota 25.01. - Solidarności 3; 2

1. Pomódlmy się za dusze naszych zmarłych i za pochowanych w minionym tygodniu: + Henryki Klimaszewskiej z ul. Polnej, +Henryka Wieteska z ul. Niepodległości, +Elżbiety Szymańskiej z ul. Nowej + Marii Arcimowicz z ul. Tomaszowskiej. Wieczny odpoczynek …