II NIEDZIELA ZWYKŁA– 15.01.2023 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy dzisiaj na 17:30 na Nieszpory niedzielne.
  2. Tydzień temu wielu z nas rozpoczęło 33 dniowe rekolekcje, ale przecież każdy z nas potrzebuje przemiany ducha i umocnienia wiary. Dlatego po tych wszystkich naszych inwestycjach materialnych chcę Was poinformować, że teraz rozpoczynamy Najważniejszą inwestycję w naszej parafii – budowanie świętości każdego z nas. To będzie najtrudniejsza i najkosztowniejsza inwestycja. Tak wielu naszych braci i sióstr jest z dala od Boga i Kościoła, my sami jesteśmy wielokrotnie słabi w wierze. Dlatego proszę, podejmijmy tę najważniejszą inwestycję. Pamiętamy, że przy poprzednich niezawodnie towarzyszył nam św. Józef. Stąd będziemy kontynuować naszą modlitwę za Jego wstawiennictwem w intencji o świętość nas i naszej parafii. Tak jak przed laty biorąc Jego obrazek głosowaliście, aby rozpocząć prace przy kościele tak dzisiaj proszę niech każdy weźmie na nowo Obrazek św. Józefa – panowie z Męskiego KŻR rozdają go przy wyjściu i podejmijcie przez rok codzienną modlitwę jaka jest na nim, w intencji tej nowej inwestycji duchowej.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o 10:00 w ramach Radosnego Kolędowania wystąpi zespól Chór „Nazaret”. Szczegółowy plan koncertów jest na plakacie.
  4. Podajemy porządek kolędy (w czasie kolędy kancelaria w soboty jest nieczynna):

Poniedziałek 16.01. – godz. 16.00 ul. Tomaszowska 10A, ul. Katowicka, ul. Dolna, ul. Asnyka, ul. Górna, ul. Asnyka, oraz tzw. Osiedle Mirbudu: tj ul. Brzechwy,
ul. Krasickiego, Korczaka, Makuszyńskiego, Zapolskiej i ul. Leśna.

Wtorek 17.01 – godz. 16.00 ul. Tomaszowska 10 C, ul. Fredry, ul. Dąbrowskiej, ul. Staffa, ul. Sienkiewicza, ul. Tuwima i ul. Żmichowskiej.

Środa 18.01 – godz. 16.00 ul. Orzeszkowej, ul. Żeromskiego,

ul. Kochanowskiego i ul. Prusa.

Czwartek 19.01 – godz. 16.00 oś. Solidarności 5 i 7, ul. Mickiewicza

i ul. Konopnickiej.

Piątek 20.01 – godz. 16.00 oś. Solidarności 2B, 2 i 17 oraz domki.

Sobota 21.01 – godz. 9.00 Pasieka Wałowska, ul. Łowicka,

• Solidarności 11 i 12.

1. Zbieramy dzisiaj przed kościołem ofiary na pomoc na leczenie Pani Pauliny Zaborowskiej - doktorantki Uniwersytetu Warszawskiego cierpiącej na bardzo rzadką chorobę genetyczną - dysplazję diastroficzną. Ze względu na nagłe zaostrzenie choroby Pani Paulina potrzebuje kosztownego leczenia w Stanach Zjednoczonych, które nie podlega refundacji. (Prosimy teraz panią Paulinę, aby opowiedziała o swojej historii).
  2. W piątek podczas Mszy św. o 8>00 bedziemy sie modlić  o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla s. Agnieszki zakrystianki z okazji imienin
  3. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  4. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Kazimierza Macudy z ul. Orzeszkowej, +Anny Sowińskiej z ul. Niepodległości, +Marianny Rybak z ul. Przechodniej, +Ireneusza Kamockiego z ul. Solidarności, +Franciszki Męcina z ul. Zwolińskiego i +Elżbiety Rybickiej z ul. Konstytucji 3 Maja. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …