II NIEDZIELA ZWYKŁA– 14.01.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj dzieci z zespołu „Kropeczki” zaśpiewają nam kolędy po Mszy św. o 11.30 zaś o 17:00 dzieci i młodzież ze SP 1 przedstawią nam Jasełka. Bardzo zapraszamy! Za tydzień kolędy zaśpiewa zespół „Tchnienie Boga” po Mszy św. o 10:00.
  2. Negocjując umowę z wykonawcą prac rewitalizacyjnych ksiądz Proboszcz uzyskał od Firmy Castellum – głównego wykonawcy, 5 letni okres gwarancji na wykonane prace. Naprawy usterek itp., które kilkakrotnie pojawiły się w tym czasie były i są wykonywane gratis. W tym roku kończy się już ten okres dlatego parafia wezwała Wykonawcę do naprawy usterek, które pojawiły się w minionym okresie. Trwają obecnie takie prace a od poniedziałku będą naprawiane spękania jakie pojawiły się na suficie kościoła zaś na wiosnę będą prowadzone naprawy na zewnątrz naszych obiektów także gratis.
  3. Porządek kolędy na najbliższy tydzień :

Poniedziałek 15.01 – godz. 16.00 ul. Fredry, ul. Dąbrowskiej, ul.Staffa, ul. Tuwima, ul. Sienkiewicza, ul.Żmichowskiej,
ul. Mickiewicza, ul. Konopnickiej, ul. Słowackiego bl.21.

Wtorek 16.01 – godz. 16.00 ul. Orzeszkowej, ul.Żeromskiego,

ul. Krasickiego, ul. Kochanowskiego, ul. Prusa.

Środa 17.01 – godz. 16.00 ul. Słowackiego bl. 29, 29A i 23,

os. Niepodległości 1, 2, 3, 4 oraz ul. Niepodległ. -Domki.

Czwartek 18.01 – godz. 16.00 ul. Wyzwolenia, ul. Tatar, ul. Browarna

i blok Browarna 12A, ul. Przemysłowa, ul. Słodowa, ul. Piwna, ul. Chmielna,

ul. Cmentarna, ul. Wspólna, ul. Tulipanowa, ul. Różana, ul. Kaczeńcowa.

Piątek 19.01 – godz. 16.00 ul. Słowackiego Domki, ul. Faworna,

blok ul. Nowa 1. ul. Tomaszowska-Domki.

Sobota 20.01 – godz. 9.00 Wałowice, Kolonia Wałowice, Niwna/Sucha.

Na stronie internetowej parafii podane są terminy pozostałych wizyt kolędowych.

1. Tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela są dostępne w zakrystii ministranckiej.
  2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Józefa Ambroziaka
    z pl. Piłsudskiego, Tadeusza Dobrowolskiego z ul. Słowackiego, Eugeniusza Skorupińskiego z ul. Podlas, Mieczysława Lewandowskiego z Jastrzębia Zdrój, Jarosława Adamczyka z ul. Solidarności i Stanisława Stolarek
    z ul. Zwolińskiego. Pomódlmy się w ich intencji i za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …
  3. Z wielkim niepokojem patrzymy na to co się dzieje w naszym kraju. Jako ludzie wiary wiemy, że Bóg jest mocen zmienić to co po ludzku wydaje się niemożliwe. Dlatego dzisiaj podczas każdej Mszy św. modlimy się za naszą Ojczyznę. Są na ołtarzu z nami relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkiego orędownika wolności i sprawiedliwości – obrońcy robotników
    i więźniów politycznych. Chcemy teraz za Jego wstawiennictwem modlić się za Polskę, aby ustały knowania sił nieczystych oraz o ducha porozumienia
    i szacunku pomiędzy Polakami i za rządzących o prawdziwą postawę służby dla dobra Narodu. Uklęknijmy i wspólnie wypowiedzmy słowa modlitwy:

Modlitwa za Ojczyznę bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wszechmocny Boże, Ojców naszych Panie!

Pochylamy pokornie nasze głowy, by prosić o siłę wytrwania i mądrość w tworzeniu jedności, by prosić o Twoje błogosławieństwo.

Wszystkich polecamy Twojej szczególnej opiece, Twojej mocy uzdrawiającej ludzkie serca.

Chcemy wszystkim naszym winowajcom przebaczyć, jak Ty przebaczasz nam nasze winy.

I zbaw od złego nas wszystkich. Wysłuchaj, Panie, prośby ludu swego.

Amen.