II Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Święto Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020 r. - OGLOSZENIA

1. W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez Papieża Jana Pawła II w 2000r. Inspiracją dla jego ustanowienia było pragnienie Jezusa przekazane s. Faustynie: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). W dzisiejszej modlitwie towarzyszą nam relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny.

1. Z racji Święta o 15.00 będzie sprawowana specjalna Msza św. połączona z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji o ustanie pandemii i o Bożą opiekę nad naszą Ojczyzną, światem i nad każdym z nas. Będzie ona transmitowana na FB tak jak Msze o 11:30 i 18:00. W ramach nabożeństwa o godz. 17.30 pomodlimy się Litanią do Miłosierdzia Bożego wraz z rozważeniami tekstów biblijnych o Miłosierdziu.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia – ofiarami do puszek przy wejściu możemy wesprzeć dzieła podejmowane przez Caritas.
  3. Od jutra we Mszy św. będzie mogła uczestniczyć każdorazowo większa ilość osób – 35. Pamiętajmy, że żadna transmisja nie zastąpi nam rzeczywistego udziału w Eucharystii. Przypominamy, że spowiadamy codziennie w czasie każdej Mszy św. a po południu w dni powszednie od 17:00 w Sali pod dzwonnicą. Tam także można przyjąć po spowiedzi Komunię św. Również można ją przyjąć poza Mszami, wystarczy poprosić kapłana.
  4. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o 20:30, która jest transmitowana na naszym FB.
  5. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą jeszcze w zwiększonej ilości od niedzieli powrócimy do poprzedniego układu Mszy św. Niedzielne Msze aż do odwołania będą sprawowane tylko w kościele.
  6. Mając na uwadze dobro dzieci, po zapoznaniu się z opinią rodziców oraz po rozeznaniu z kapłanami podajemy do wiadomości, iż tegoroczne uroczystości Pierwszej Komunii Świętej zostają przeniesione na termin powakacyjny i odbędą się dla obecnej klasy 3 A i 3 B – 20 września o godz. 10:00, zaś dla obecnej klasy 3 C i 3 D – 27 września również o godz. 10:00. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla obecnych klas 4 odbędzie się 4 października 2020 r. o godz. 10:00.
  7. Prosimy o codzienne oddawanie głosu na nasze zabytkowe obiekty, które zostały zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu: „Modernizacja Roku”. Szczegóły są podane na stronie i na Tablicy ogłoszeń.

- w czwartek 23.04.– Uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski, – pamiętajmy o solenizantach a wśród nich o Biskupie Wojciechu.

- w sobotę 25.04.– Święto św. Marka, ewangelisty.

1. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Kazimierza Sroki z ul. Solidarności. Za niego i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …