II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

- Gorzkie Żale z nauka pasyjną – dzisiaj o godz. 17.15

- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.00 i 17.15. O 11:00 w Ogrodzie Dialogu poprowadzą ją uczniowie naszego Technikum z „Górki”.

1. Dzisiaj w niedzielę nazywaną „Ad gentes” modlimy się za misjonarzy. Możemy wesprzeć ich pracę misyjną składając ofiary do puszki przed kościołem.
  2. Jak w każdą ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 będzie modlitwa za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  3. W tym tygodniu przypada również I-szy piątek i sobota miesiąca. Komunię św. zaniesiemy chorym w piątek od godz. 9.00. W te dni po Mszy św. 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litanie.
  4. W I-szą sobotę Odnowa w Duchu św. zaprasza do Kaplicy Adoracji po Mszy św. o 8:00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Wysłuchaliśmy Apelu Przewodniczącego Episkopatu Polski proszącego o modlitwę i post w intencji Ojczyzny ale zachęcamy do zapoznania się także z Jego wczorajszym Oświadczeniem broniącym rolników – pisze w nim słowa: „Nie wolno nam przechodzić obojętnie obok dramatu rolników, którym tak wiele zawdzięczamy”. Chcemy też dodać, że My nie chcemy „zielonego ładu” my chcemy „Boży ład”.
  6. We wtorek kończymy nasz szturm modlitewny za Ojczyznę. Bardzo dziękujemy Jego organizatorom oraz tym którzy licznie gromadzili się na tej modlitwie w kaplicy.
  7. W tym roku obchodzimy 40 rocznicę zamordowania przez służby komunistyczne
    ks. Jerzego Popiełuszki, który bronił robotników i sprawował słynne „Msze św. za Ojczyznę”. Dlatego od 28 lutego, przez 37 tygodni – tyle ile lat żył ks. Jerzy Popiełuszko – codziennie, aż do 3 listopada, kiedy przypada rocznica jego pogrzebu, będziemy razem modlić się za Jego wstawiennictwem za Polskę. W Kaplicy Dusz Czyśćcowych po Koronce o 15:00 będzie odmawiana modlitwa o uwolnienie od nienawiści i lęku.
  8. W piątek - 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji zapraszamy na godz. 18:00 na Mszę św. w intencji żołnierzy niezłomnych i tych którzy oddali życie za Polskę.
  9. Prace naprawcze spękań na sklepieniu, w ramach gwarancji jeszcze trwają. Przepraszamy za niedogodności.
  10. W zakrystii ministranckiej jest do nabycia prasa katolicka. Polecamy artykuły: w Gościu Niedzielnym „Uśmiechnięta depresja” a w Niedzieli „O co walczą rolnicy”.
  11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Genowefy Kaczmarek z ul. Zwolińskiego, +Iwony Włodarczyk z Monachium, +Józefy Sadkowskiej, +Grzegorza Wołynko z ul. Solidarności i +Eugeniusza Biedrzyckiego z ul Zielonej. Pomódlmy się za nich i za naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek …