II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 08.03.2019 r. - OGŁOSZENIA

1. W Wielkim Poście zachęcamy do modlitwy podczas nabożeństw pasyjnych:

- Gorzkie Żale z nauka pasyjną – dzisiaj o godz. 17.15

- Droga Krzyżowa w piątki o godz. 9.00 i 17.15

1. Dzisiaj w niedzielę nazywaną „Ad gentes” modlimy się za misjonarzy. Możemy wesprzeć ich pracę misyjną składając ofiary do puszki przed kościołem.
  2. Dzisiaj składamy życzenia naszym Paniom. Z tej okazji zapraszamy do parafialnej kawiarni (wejście od podwórka) – księża oraz Panowie z KŻR i Rycerze Kolumba będą usługiwać podając ciasto i kawę.
  3. Zaś wieczorem po Mszy św. o 18:00 będzie w naszym kościele koncert szczególnie dla Pań. Podczas recitalu pt: "Uśmiechaj się, do każdej chwili, uśmiechaj", będzie można usłyszeć utwory Anny German takie jak : Człowieczy los, Tańczące Eurydyki, ….. Utwory będą przeplatane ciekawostkami z życia Anny German. Śpiewać będzie Joanna Rolewska, przy fortepianie Szymon Kowalczyk. Koncert sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego miasta Rawa Maz. na rok 2020.
  4. Gość Łowicki zaprasza panie na Diecezjalny Dzień Kobiet, który będzie w sobotę (14 marca) w Skierniewicach. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30. w kościele św. Jakuba Apostoła od Mszy św. Później będą dalsze wydarzenia – szczegóły są na plakacie.
  5. We wtorek rozpoczynamy Nowennę - modlitwę przygotowująca naszą parafię do Uroczystości św. Józefa - patrona naszych prac remontowych. Codziennie przez kolejne 9 dni po Mszy św. o 18:00 będziemy odmawiać specjalne modlitwy.
  6. W czwartek obchodzić będziemy 290 rocznicę konsekracji naszego kościoła, której dokonał ówczesny Prymas ks. abp. Teodor Potocki.
  7. W piątek przypadają imieniny s. Bożeny naszej zakrystianki. W Jej intencji będzie sprawowana Msza św. o 7.00.
  8. Także w piątek, 13 marca przypadnie 7. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego naszymi serdecznymi modlitwami.
  9. W sobotę grupa parafian wyjeżdża z pielgrzymką do Medjugorie.
  10. Zachęcamy do przekazania 1% na remont naszej świątyni za pośrednictwem Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej. Aby przekazać 1% na wsparcie naszych prac, trzeba tylko na druku PIT po wpisaniu nazwy i KRS Fundacji dodać koniecznie: „Na remont dużego kościoła w Rawie Maz.” Przy wyjściu są ulotki z dokładną informacją – prosimy je pobrać i rozdać znajomym. Dla emerytów przygotowaliśmy wypełnione druki, proszę je pobrać.
  11. Zapraszamy na film religijny pt „Najświętsze Serce” do kina Roma w MDK-u 19 marca g.17,30 i 24 marca g.18,30.
  12. Bardzo dziękuję Rycerzom Kolumba za pomoc w poskręcaniu stołów w kawiarni parafialnej.
  13. Męskie Koło Żywego Różańca zaprasza parafian i wszystkich chętnych do zakupu akcji św. Józefa oraz cegiełek. Uzyskane środki pomogą w spłacie kredytu.
  14. Parafia Chrystusa Króla organizuje w kwietniu pielgrzymkę do Wilna. Zapisy w kaplicy na Sójczym do 19 kwietnia. Szczegółowe informacje są na plakacie.
  15. Radio Victoria Miedzy Łodzią a Warszawą poszukuje osób do pracy w charakterze dziennikarza oraz prezentera radiowego – szczegóły są na Tablicy
  16. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela.
  17. W minionym tygodniu nie było pogrzebów z naszej parafii, ale pomódlmy się za naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek …