II Niedziela Bożego Narodzenia– 05.01.2020 r. - Ogłoszenia

1. Dzisiaj w I-szą niedzielę miesiąca pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań z naszej parafii do kapłaństwa i do życia zakonnego. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań a po Mszy św. o 18:00 na „Wieczór kolędowy” z udziałem Zespołu Papaya Band z Cielądza. Zaś w sobotę o 19:00 kolędy zaśpiewa Chór „Tibi Domine” z Warszawy. Następnego dnia w niedzielę wystapi Zespół "Tchnienie Boga". Zapraszamy.

1. Dziękujemy za ofiary na Tacę inwestycyjna przeznaczone na spłatę pożyczki.
  2. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - msze św. będą wg porządku niedzielnego (nie będzie tylko przy kaplicy), podczas każdej z nich ofiarą na tacę będziemy mogli pomóc misjom. Zostaną także poświecone: kreda i kadzidło. Zachęcam, aby wesprzeć ministrantów, którzy będą je rozprowadzać, dzięki waszym ofiarom będą mogli mieć wakacyjny wyjazd.
  3. Jutro też odbędzie się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Bardzo Was drodzy parafianie zachęcamy do licznego udziału w tej radosnej manifestacji Wiary. Przyjdźcie z waszymi dziećmi, zachęćcie bliskich! Warto założyć korony czy inne stroje, aby było barwnie i kolorowo, pośpiewamy kolędy, zjemy coś ciepłego a przede wszystkim pobędziemy razem ciesząc się z narodzin Jezusa. Szczegóły programu są na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Orszak wyruszy spod kaplicy na Sójczym Wzgórzu ok. godz. 13.30. Przybycie Orszaku wraz z Trzema Królami przed nasz kościół przewidziany jest po 14.00.
  4. W uroczystość Trzech Króli od. 11:00 do 15:00 będzie można obejrzeć nasze muzeum, wejść na dzwonnicę i do krypt oraz skorzystać z parafialnej kawiarenki. Informujemy, że możliwość zwiedzania z przewodnikiem jest w każdy poniedziałek, środę i piątek o 10:00 (prosimy wcześniej zgłaszać grupy) – szczegóły są podane na stronie parafii.
  5. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca – podczas Mszy św. o 18.00 modlimy się za małżeństwa. Z racji Uroczystości nie będzie wieczorem adoracji.
  6. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą okres Bożego Narodzenia.
  7. Prosimy o pomoc i wsparcie wleczeniu oraz operacje dla Sebastian, mającego 3 latka. Urodził się on z zespołem Goldenhara, wodogłowiem, brakiem małżowiny usznej i zarośniętym przewodem słuchowym. Operacja ma być przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych co wiąże się z ogromnymi kosztami. Dzięki tej operacji Sebastian odzyska słuch i drugie uszko. Prosimy o zakup po Mszy św. cegiełek w postaci płyt z kolędami – brakuje jeszcze 120 tysięcy. Cena jednej cegiełki to 20 zł. Bóg zapłać.
  8. Dzięki otrzymanym głosom poparcia nasz Wniosek do Budżetu Obywatelskiego w Gminie Miasto Rawa Mazowiecka na 2020 rok został przyjęty do realizacji. Będziemy mogli zatem zrealizować projekt pt.: Koncerty w Rawskiej Farze. Podczas głosowania otrzymał on poparcie 643 osób. Dziękujemy każdemu.
  9. Zapraszamy do naszej kawiarni dzisiaj i jutro. Prosimy i będziemy wdzięczni naszym parafianom za pomoc w postaci przygotowania ciast do tej kawiarenki.
  10. Dziękujemy panom z Męskiego KŻR, kl. Mateuszowi Enderowi oraz p. Tadeuszowi Detkowskiemu za pomoc przy wczorajszych pracach przy szopce przed kościołem.
  11. Pan Burmistrz Piotr Irla zaprasza dzisiaj o 17:30 do MDK na koncert stuosobowego, płockiego choru Minstrel. Koncert "Kolędy Świata”.
  12. Kontynuujemy Kolędę. Informujemy, że wodę święconą można pobrać z naczynia umieszczonego przy zakrystii, gdyby ktoś nie miał kompletu kolędowego (krzyż z lichtarzykami, kropidło) to można je nabyć w kancelarii, tam też są świece i szatki chrzcielne.

Porządek kolędy:

Wtorek 07.01 – godz. 16.00 ul. Tomaszowska 10i ; 10 F

Środa 08.01 – godz. 16.00 ul. Słowackiego bloki 21,23, 29 ul. Nowa1

Czwartek 09.01 – godz. 16.00 ul. Słowackiego Domki i blok 29 A oraz Faworna

Piątek 10.01 – godz. 16.00 ul. Browarna, Piwna, Słodowa, Chmielna, Cmentarna, Tatar i Wyzwolenia

Sobota 11.01 – godz. 9.00 Pl. Wolności, Kościuszki, Mickiewicza, Konstytucji 3 Maja bez bloku

Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020 r.

Poniedziałek 13.01. – godz. 16.00 ul. Niepodległości 1,2,3

Wtorek 14.01 – godz. 16.00 ul. Niepodległości 4,5, domki

Środa 15.01 – godz. 16.00 ul. Niepodległości 6,7,11

Czwartek 16.01 – godz. 16.00 ul. Przechodnia, ul. Krakowska, oraz blok 14

Piątek 17.01 – godz. 16.00 ul. Zwolińskiego 2 A

Sobota 18.01 – godz. 9.00 ul. Konstytucji 3 Maja blok 15

1. U ministrantów przed kościołem do nabycia prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym, a w tygodniku Niedziela, który ma nowy format dodatek: książeczka „Modlitwy w każdym czasie”.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeby: +Heleny Światłowskiej z ul. Słowackiego, +Ireny Krajewskiej z ul. 1 Maja i +Stanisława Koper z Al. Konstytucji 3 Maja. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …