II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA– 03.01.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj w I-szą niedzielę miesiąca pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań z naszej parafii do kapłaństwa i do życia zakonnego. Będziemy się modlić w tej intencji o godz. 17.30 podczas nabożeństwa połączonego z procesją.
  2. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - msze św. będą wg porządku niedzielnego (nie będzie tylko Mszy św. o 8:00), podczas każdej z nich ofiarą na tacę będziemy mogli pomóc misjom. Zostaną także poświęcone: kreda i kadzidło.
  3. Z radością informujemy, że wspólny projekt parafii i Gminy Rawa Maz. dotyczący m.in. rewitalizacji naszego "parafialnego ogrodu" przeszedł w tych dniach pozytywną ocenę formalną w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Przed nami ostatni etap - ocena merytoryczna a potem.... decyzja Zarządu Województwa Łódzkiego. Prosimy o modlitwę.
  4. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną.
  5. Słowo Bóg zapłać kieruję do firmy Państwa Zagajewskich, producentów wędlin – za wszelką pomoc oraz do firmy Food – Service za otrzymane dary.
  6. Dziękujemy także p. Dyrektorowi Leszkowi Przybyłowi ze Starostwa za wydanie pozytywnej decyzji dotyczącej nowej części cmentarza. Wkrótce ta działka zostanie poświęcona i udostępniona na pochówki.
  7. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca – podczas Mszy św. o 18.00 modlimy się za małżeństwa a w I-szy czwartek o 17.30 będziemy się modlić w intencji powołań.
  8. We wtorek podczas Mszy św. o 18:00 bedziemy modlić sie wintencji p. Szymona - organisty.
  9. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  10. Informacja kolędowa. Ze względu na panującą epidemię tegoroczna wizyta duszpasterska będzie zorganizowana w dwojaki sposób. Wskazani w ogłoszeniach parafianie będą zapraszani na codzienne Msze św. o 18:00 sprawowane w ich intencji. Na początku Mszy św. zostaną wymienione rodziny z danego dnia. Otrzymają one na koniec eucharystii specjalne błogosławieństwo kolędowe oraz książeczkę o Bożym Miłosierdziu wraz z kolędowym obrazkiem i wodą święconą, którą po powrocie pokropią swój dom modląc się razem w rodzinie o Bożą opiekę w Nowym Roku. Jednocześnie jeśli któraś z rodzin zgłosi wcześniej w kancelarii lub w zakrystii zaproszenie to w podany w ogłoszeniach dzień odwiedzimy daną rodzinę z krótką wizytą duszpasterską od godz. 16:00 a w sobotę od 9:00. Dar na potrzeby parafii prosimy złożyć na tacę w kopercie wraz z ewentualną informacją dotyczącą zmian danych dotyczących mieszkańców. Ofiarę kolędową można także przelać na konto parafii.

Porządek kolędy:

Poniedziałek 04.01.2021 Os. Niepodległości 1, 2, 3, 4 oraz ul. Niepodległości Domki

Wtorek 05.01.2021 Os. Niepodległości oraz bloki 5, 6,7, 11

Czwartek 07.01.2021 ul. Ogrodowa i ul. Willowa.

Piątek 08.01.2021 ul. Sadowa, ul. Wiśniowa, ul. Orzechowa, ul. Piaskowa,

ul. Laskowa.

Sobota 09.01.2021 Osada Dolna, Podlas

1. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Aleksandra Jareckiego i +Kazimierza Grochala z ul. Tomasowskiej, +Zofii Wojtaszczyk z ul. Polnej, +Leokadii Rochala-Rutkowskiej i +Janusza Golizda z ul. Solidarności. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …