I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06.03.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

- Gorzkie Żale z nauką pasyjną – dzisiaj o godz. 17.15

- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.00 i 17.15

1. Zachęcam także do codziennej modlitwy różnicowej, którą mamy w tygodniu o 17:30 w intencji o pokój na Ukrainie w Polsce i na świecie.
  2. Wspieramy Ukrainę, w Środę Popielcową zebraliśmy 14 818,80 PLN – także dzisiaj zbieramy ofiary dla osób poszkodowanych wojną. Dziękujemy za wszelką pomoc jaką organizujecie oraz za to, że włączacie się w różne działania na rzecz ofiar wojny. Cały czas zbierane sa dary przez naszą parafialną Caritas (już jeden transport poszedł na Ukrainę – dziękujemy wszystkim zaangażownaym) oraz przy SP 2.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.
  4. Informacja dla pielgrzymów do Medjugorie – zapraszamy was w sobotę na Mszę św. o 7:00 a potem będzie wyjazd. Bagaże zostawiamy w salce pod dzwonnicą od 6:30.
  5. Również w sobotę podczas Mszy św. o 7:00 będziemy się modlić w intencji
    ks. Grzegorza z racji Jego imienin. Zaś za tydzień w niedzielę o 7:00 będzie Msza św, za s. Bożenę – zakrystiankę również z okazji imienin.
  6. Witamy diakona Piotra Ornafę, który będzie z nami w czasie Wielkiego Postu. Wczoraj w kaplicy WSD w Łowiczu nasz kleryk Mateusz Ender przyjął posługę akolity i m.in. będzie mógł udzielać Komunii św. Pamiętajmy o nim, o diakonie Piotrze oraz
    o kl. Filipie w naszej modlitwie.
  7. Zaproszenie na Dzień skupienia dla mężczyzn – w sobotę od 9:00. (zaprosi pan z Męskiego KŻR).
  8. W czwartek rozpoczniemy Nowennę - modlitwę przygotowującą naszą parafię do Uroczystości św. Józefa – naszego wielkiego Orędownika. Będzie ona codziennie przez kolejne 9 dni po Mszy św. o 18:00.
  9. W sobotę obchodzić będziemy 292 rocznicę konsekracji naszego kościoła, której dokonał ówczesny Prymas ks. abp. Teodor Potocki.
  10. Za tydzień w niedzielę będzie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania – po Mszy św. o 13:00.
  11. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej – w Gościu kolejna płyta z Biblią. Gośc takze zaprasza panie na Diecezjalny Dzień Kobiet w sobotę do Skierniewic.
  12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Marzeny Beta z ul. Niepodległości, +Jana Raszewskiego z Podkonic Miejskich, +Jana Winiarskiego z Pl. Piłsudskiego, +Edwarda Bielińskiego z ul. Słowackiego. Za ich dusze oraz za naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek …