I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 01.03.2020 r. OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

- Gorzkie Żale z nauką pasyjną – dzisiaj o godz. 17.15

- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9.00 i 17.15

1. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, w tej intencji w Kaplicy Dusz Czyśćcowych o 15.00 odmówimy Koronką do Miłosierdzia Bożego zaś o 17.30 będziemy się modlić w intencji osób powołanych z naszej parafii i o powołania.
  2. W I-szy piątek księża odwiedzą chorych od godz. 9.00, po Mszy św. o 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa będzie też dodatkowa msza św. z udziałem dzieci o godz. 16.30. W I-szą sobotę zaś po Mszy św. o 7:00 odmówimy Litanię loretańską.
  3. Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną.
  4. W związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych Burmistrz Miasta serdecznie zaprasza dzisiaj mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystościach – szczegóły są na plakacie.
  5. W środę obchodzimy wspomnienie św. Kazimierza.
  6. Jutro jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy młode małżeństwa, które zawarły ślub u nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy na Msze św. w ich intencji o 18:00.
  7. W sobotę Odnowa w Duchu Świętym „Nadzieja” wraz ze swoim opiekunem ks. Tomaszem wyjedzie do Niepokalanowa, aby zawierzyć wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi. Wspólnota zachęca też do udziału w nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy Św. o godz.8.00 do Kaplicy Dusz Czyśćcowych oraz zaprasza na swoje spotkania po poniedziałkowej Mszy do Ducha Świętego o godz.18.
  8. Już za tydzień, w niedzielę, po Mszy św. o 18:00 zapraszamy szczególnie Panie na recital pt: "Uśmiechaj się, do każdej chwili, uśmiechaj". Będziemy mogli usłyszeć utwory Anny German takie jak : Człowieczy los, Tańczące Eurydyki, ….. Utwory będą przeplatane ciekawostkami z życia Anny German. Śpiewać będzie Joanna Rolewska, przy fortepianie Szymon Kowalczyk.
  9. Za tydzień w rawskim szpitalu będzie „Biała Niedziela” od 9:00 do 15:00. Będą konsultacje z lekarzami specjalistami oraz badania diagnostyczne.
  10. Podczas Komunii św. prosimy, aby szczególnie w nawach bocznych podchodzić do kapłana tylko z jednej strony, tj od nawy. Ksiądz nie może się „kręcić” w różne strony gdyż zdarza się, że Najświętsza hostia wtedy upada. Osoby z nawy głównej prosimy, aby udawały się zawsze w kierunku ołtarza głównego.
  11. Informacje dotyczące „koronawirusa” – przeczytać Słowo Biskupa oraz Ministra Zdrowia.
  12. Pod chórem można pobrać darmowe „Dobre Nowiny” zaś u ministrantów jest do nabycia Gość Niedzielny aktualny i Niedziela.
  13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Dariusza Dębowskiego z ul. Orzeszkowej, +Tadeusza Śmigowskiego z Pl. Piłsudskiego i +Zbigniewa Karczewskiego z ul. Konopnickiej. Zmarł tata s. Bożeny – naszej zakrystianki +Bernard Stankiewicz (jutro jest pogrzeb, gdyby ktoś chciał jechać to prosimy o kontakt w zakrystii). Pomódlmy się za naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek …