I NIEDZIELA ADWENTU – 08.12.2019 r. - OGŁOSZENIA

I NIEDZIELA ADWENTU – 08.12.2019 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Paweł Sawiak wraz z o. Wojciechem i Zespołem ewangelizacyjnym Mocni w Duchu. Wieczorem o 19:00 będzie koncert w wykonaniu tego zespołu. Bardzo zapraszamy. Główna Msza św. odpustowa wraz z nabożeństwem eucharystycznym będzie o 13:00
  2. Pamiętajmy o rekolekcjonistach w naszych modlitwach.
  3. Nauki rekolekcyjne są podczas każdej eucharystii. O 17.30 będzie nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Jutro Msze św. z nauką ogólną będą o: 8.45 i 18:00 zaś młodzież szkół średnich zapraszamy na 10:00 i 12:30. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszamy na 18:00.
  4. Szczegółowy plan rekolekcji jest na Tablicy ogłoszeniowej. Będziemy w te dni przeżywać również 40-to godzinne nabożeństwo, którego istotą jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam bardzo do tej modlitwy uwielbienia Pana Jezusa w naszej Kaplicy Dusz Czyśćcowych. Na Tablicy ogłoszeniowej jest propozycja godzin adoracji dla grup parafialnych, mieszkańców poszczególnych ulic i wiosek.
  5. Prosimy bardzo, aby jutro i we wtorek skorzystać z obecności kapłanów z dekanatu i wyspowiadać się już na Święta. Spowiedź będzie od 8.30-12.00 i 16.00-18.30.
  6. Z racji odpustu zapraszamy Was do naszej parafialnej kawiarenki na kawę i ciasto. UWAGA: dla dzieci mamy watę cukrową i popcorn. Jest to możliwe w ramach projektu z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Jesteśmy młodzi i piękni bogactwem regionu”.

- w piątek – 13.12 – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

- w sobotę – 14.12 – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

1. W Sali pod dzwonnicą osoby z Przymierza Rodzin rozprowadzają Świece Caritas (świece małe – 5 zł., świece duże – 15 zł.). Tam też można nabyć opłatki na stół wigilijny i kalendarze oraz pobrać „Torby miłosierdzia”, które po napełnieniu produktami spożywczymi i chemicznymi prosimy przynieść do 18 grudnia. Zostaną one przekazane rodzinom potrzebującym.
  2. Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu sianka zasilą fundusz ministrancki.
  3. Burmistrz Miasta zaprasza dzisiaj wszystkie dzieci na imprezę „Witaj w Rawie Mikołaju”, która będzie w naszym MDK od godz. 14.00. Tam także odbędą się koncerty świąteczne Stanisława Soyki w dniach: 15 i 16 grudnia.
  4. Spotkanie świąteczne i spowiedź dla osób głuchoniemych będzie w niedzielę 22 grudnia o 16:30.
  5. Rawski Oddział NSZZ Solidarność Regionu Mazowsze zaprasza na mszę św. w intencji wszystkich poległych, pokrzywdzonych i prześladowanych przez władzę PRL – u. z racji 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Msza św. będzie sprawowana w kaplicy Chrystusa Króla 15 grudnia o godz. 12.00.
  6. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz młodzieży do bierzmowania na spotkanie ze specjalistami: Magdaleną i Piotrem Ogrodowczyk, pt.: Wychowanie do pięknej miłości. Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 grudnia o 19:00 w naszym kościele. Będzie ono w ramach projektu z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Jesteśmy młodzi i piękni bogactwem regionu”.
  7. Bardzo dziękuję firmie pana Tadeusza Sowika oraz Łukasza Sowika, za przygotowanie wczoraj rury do mocowania choinki przed kościołem.
  8. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd zimowy dzieci i młodzieży na narty do Tylicza w dniach od 19 do 25 stycznia. Zapisy i informacje u ks. Pawła po Mszy w zakrystii. Osoby, które już się zapisały proszone są o odbiór kart zgłoszenia.
  9. W Sali pod dzwonnica Przymierze Rodzin rozprowadza: opłatki, świece Caritas oraz Pod chórem można wziąć „Torby miłosierdzia”, które po napełnieniu darami będą przekazane osobom potrzebującym.
  10. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Jana Pabjanek z ul. Tomaszowskiej, +Marianny Kamińskiej z ul. Tomaszowskiej i +Zofii Niezgoda z ul. Tomaszowkiej. Za nich i za naszych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek….