I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019 r. OGŁOSZENIA

1. Dzisiejszą I niedzielę adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, towarzyszyć nam będzie hasło: „Wielka Tajemnica wiary” mówiące o Eucharystii. Pomyślmy jak przeżywam Msze św., czy się przygotowuję do niej, czy przychodzę punktualnie a wychodzę wtedy gdy zakończy się pieśń na wyjście? A jak przystępuję do Komunii św.? Czy zdaję sobie sprawę, że nie przyjmuję kawałka opłatka lecz prawdziwe Ciało Chrystusa? Zgodnie z nauczaniem Kościoła komunię św. możemy przyjmować w postawie stojącej lub klęczącej. W naszej wspólnocie jest od dawna przyjęte, że do Komunii św. podchodzimy procesyjnie. Jako proboszcz proszę, aby tak to czynić, aby przyklękając nie powodować zamieszania, albo wątpliwości u innych, że mniej pobożnie przyjmują Ciało Pańskie. Jednocześnie pamiętajmy, aby uklęknąć po przyjęciu Komunii św. na dziękczynienie. Wtedy jest to właściwy moment i jednocześnie nie powoduje to zamieszania. Podchodząc do Komunii św. złóżmy dłonie i skupmy uwagę, na tym że przyjmę prawdziwe Ciało Boga. Wchodząc do kościoła czy przechodząc przez jego środek pamiętajmy, że należy przyklęknąć przed Tabernakulum, w którym jest Pan Jezus.

1. O 17.30 będzie nabożeństwo eucharystyczne połączone z Nowenną przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. Od jutra rozpoczynamy roraty – specjalne Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej Zapraszamy dzieci z lampionami codziennie na godz. 6.45. a po roratach na słodkie śniadanie do kawiarni parafialnej. Prosimy bardzo rodziców dzieci, oraz babcie i chętne osoby o przygotowywanie ciast na te śniadania i o pomoc w ich rozdawaniu. Dla dzieci będzie konkurs roratni oraz na najpiękniejszy lampion wykonany osobiście. Prosimy, aby zamiast świec przynosić białe wkłady lub znicze.

- we wtorek – 3.12 – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,

- w środę – 4.12 – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy,

- w piątek – 6.12 – wspomnienie św. Mikołaj Bp.

1. Dzisiaj zbieramy podczas Tacy inwestycyjnej na spłatę kredytu. Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o 18:00 wysłuchamy koncertu Zespołu Iskra z Jeżowa. Jest to możliwe dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą – bogactwo województwa łódzkiego”.
  3. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki od 9:00 do 13:00, można tam przy kawie obejrzeć dzisiaj film pt. „Przełęcz ocalonych” w ramach projektu z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Jesteśmy młodzi i piękni bogactwem regionu”.
  4. Zapraszamy jutro na otwarcie wystaw dotyczących historii naszych zrewitalizowanych obiektów: 1-sza. Fundacja Wołuckich i co dalej ...? Dzieje obiektów pojezuickich kościoła i kolegium oraz 2-ga. Proboszczowie.Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej 1900 – 2019. Otwarcie rozpocznie się w budynku kolegium (hol biblioteczny o godz. 10:00. Po obejrzeniu wystaw zapraszamy na spotkanie w piwnicach kolegium "Parafialna kawiarenka" przy kawie i cieście. Projekt powstał dzięki działaniu dofinansowanemu z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego "Rawska korona spotkań z kulturą - bogactwo województwa łódzkiego"
  5. W sobotę wieczorem o 19.00. zachęcamy do udziału w specjalnym Nabożeństwie ku czci Bogurodzicy zwanym Akatystem. Prosimy! Zaproście innych na te modlitwę, która wprowadzi nas w parafialny odpust.
  6. Będziemy go przeżywać za tydzień w niedzielę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Rozpoczną się także wtedy nasze adwentowe rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Paweł Sawiak wraz z Zespołem ewangelizacyjnym Mocni w Duchu. Wieczorem o 19:00 będzie koncert w wykonaniu tego zespołu. Bardzo zapraszamy. Główna Msza św. odpustowa wraz z nabożeństwem eucharystycznym będzie o 13:00 Podczas Mszy św. o 7:00 będziemy się modlić za s. Miriam Olszewską – przełożoną sióstr nazaretanek z racji imienin.
  7. Szczegółowy plan rekolekcji jest na Tablicy ogłoszeniowej. Nie ma w rekolekcje Mszy w kaplicy !!!
  8. W kolejne dni rekolekcji będziemy mieli 40 godzinne nabożeństwo –adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Dusz Czyśćcowych.
  9. Dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Specjalnych będą mieli nabożeństwo oraz spowiedź w środę o 9:00.
  10. Jutro podczas Mszy św. o 18:00 i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąc modlimy się z nowożeńców. Zapraszamy pary małżeńskie z minionych 12 miesięcy ale też i inne.
  11. Zapraszamy na film o św. s. Faustynie Kowalskiej "Miłość i Miłosierdzie” w MDK-u w czwartek 5 grudnia o g.18,30. Bilety są do nabycia w kasach kina.
  12. W I-szy czwartek miesiąca w kaplicy Dusz Czyśćcowych – o 15:00 będziemy modlić się w intencji powołań Koronką, zaś o 17:30 modlitwą w intencji nowych powołań i za osoby powołane z naszej parafii.
  13. W I-szy piatek miesiąca Msze św. jak zwykle. Kapłani udadzą się także do chorych.
  14. Podczas dzisiejszych Mszy św. błogosławimy opłatki przygotowane przez SS. Bernardynki. Zachęcam, aby zaopatrzyć się w poświecone opłatki a nie zakupione niewiadomo od kogo! Do każdego z opłatków jest dołączony list od ks. Proboszcza. Opłatki będą przynosić do naszych domów przedstawiciele naszej parafii. Można też będzie później nabyć opłatki w kancelarii i w zakrystii. Uzyskane ofiary będą przeznaczone na spłatę kredytu bankowego.
  15. Pod chórem można wziąć „Torby miłosierdzia”, które po napełnieniu darami będą przekazane osobom potrzebującym.
  16. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Nocne Czuwanie przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze w nocy z 14 na 15 grudnia. Szczegóły na tablicy.
  17. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  18. W tym tygodniu zmarł +Jan Bednarek z Chrust. Za niego i za naszych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek….