Genesis

Wspólnota Młodzieżowa „GENESIS” jest owocem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Głównym inicjatorem powstania Wspólnoty, poza młodzieżą, a także pierwszym opiekunem duchowym był koordynator przygotowań do ŚDM w rejonie rawskim, ks. dr Radosław Czarniak. Pierwsze spotkanie Grupy Młodzieżowej pod nazwą „Genesis” odbyło się 1 kwietnia 2016 roku, wówczas
wszyscy członkowie byli zaangażowani w przygotowanie Dni w Diecezji i innych wydarzeń, które prowadziły młodych z Rawy i okolic do Światowych Dni Młodzieży. Obecnie wspólnotę tworzy około 30 młodych ludzi z rawskich podstawówek, szkół średnich, a także studenci. Opiekunem
duchowym natomiast od 2017do 2021  roku był ks. Paweł Olszewski.

Obecnie grupa młodziezowa zajmue sie s. Fides oraz ks. Artur Kmak.

Nasza formacja opiera się głównie na cotygodniowych spotkaniach, w czasie których poza modlitwą rozważamy Słowo Boże,
dowiadujemy się podstawowych prawdach wiary czy informacji z nauczania Kościoła. Jest także czas na poruszanie spraw dotyczących bezpośrednio nas młodych i tego jak połączyć życie codzienne w XXI wieku z życiem duchowym. Po za spotkaniami formacyjnymi prowadzimy comiesięczne, pierwszopiątkowe Wieczory Uwielbienia, wydajemy w każdą czwartą niedzielę miesiąca Gazetkę Parafialną „Genesis” oraz pomagamy w organizacji różnych wydarzeń w naszej parafii, takich jak Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa, Ciemna Jutrznia w Wielką Sobotę, a także w przygotowaniach do większości świąt. Razem jeździmy także na różne wydarzenia czy rekolekcje, takie jak Młodzi na Maxa, Spotkanie Młodych na Polach Lednickich czy Stadion Młodych. Spotykamy się w każdą sobotę po Mszy Świętej o godzinie 18:00 w domu parafialnym.

Zajrzyj na naszego Facebooka: https://www.facebook.com/genesisrawa/