DEKRET KS. BISKUPA

Biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba wydął dekret dotyczący obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej. Czytamy w nim, że „w związku z decyzją władz rządowych znoszącą limity uczestników zgro­madzeń religijnych w kościołach Biskup odwołuje z dniem 30 maja br. udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych wiernym Diecezji Ło­wickiej i przebywającym na jej terenie. Przypomina jednocześnie, że zgodnie z pierwszym przykazaniem kościelnym każdy wierny powinien w niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej. Zważywszy na fakt, że w okresie przygotowań do świąt Wielkanocnych były utrudnienia w korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania, w sposób szczególny zachęca do jak najszybszego przystąpienia do spowiedzi świętej. W uczestniczeniu w liturgii należy przestrzegać odpowiednich przepisów sani­tarnych i zachęcam do roztropnej wzajemnej troski o siebie. Ks. Biskup wyraził równiez wdzięczność wszystkim kapłanom, osobom życia konsekrowanego, katechetom oraz służbom medycznym i sanitarnym za pełną poświęcenia służbę na rzecz ochrony życia i zdrowia w czasie epidemii. Zachęcił do dalszego trwania na modlitwie w intencji osób chorych i z prośbą o ustanie epidemii.

Zobacz: https://diecezja.lowicz.pl/55158-2/