XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.

- w czwartek – 17.11 – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej;

- w piątek – 18.11 – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

- w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny.

1. W naszej parafii mamy wizytację kanoniczną naszego Pasterza Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby. Co pięć lat odbywa się taka wizytacja podczas, której ks. Biskup modli się razem z nami i za nas, poznaje życie duszpasterskie oraz materialne parafii. Ksiądz Biskup będzie z nami przez całą niedzielę. Na każdej Mszy św. skieruje do nas Słowo oraz wysłucha sprawozdań z działalności naszych rad i grup parafialnych. Poświęci też po Mszy o 10:00 nowy krzyż przed kościołem. Zaś o 15:00 zapraszamy Was na poświęcenie krzyża na nowej części cmentarza, tam też odmówimy Koronkę za naszych zmarłych. W poniedziałek ks. Biskup odwiedzi chorych i urzędy oraz spotka się z katechetami. Zapozna się też z dokumentami w kancelarii parafialnej oraz zwizytuje nasze obiekty. W samo południe zapraszamy pod krzyż na Placu Piłsudskiego gdzie z ks. Biskupem odmówimy Anioł Pański za nasze miasto i parafię. Zaś o 15:00 odmówimy Koronkę w Kaplicy adoracji.
  2. Bardzo dziękujemy dobrym ludziom za nowy krzyż przed kościołem. Fundatorem i pomysłodawcą jest p. Tadeusz Sowik wraz ze swoją żoną Zofią. Piękne dębowe drewno przekazał p. Tomasz Belka właściciel tartaku w Julianowie. Zaś krzyż wykonał p. Juliusz Janeczek z Lipia. Mosiężną figurę Chrystusa ofiarował p. Dariusz Grzywaczewski - kamieniarz. W ustawianiu krzyża pomagał p. Łukasz Sowik z pracownikami swojej firmy oraz p. Zbyszek Popłoński, Tomasz Pachnik i p. Krzysztof Antosiak. Ta sama ekipa oraz p. Adam Grzegorzewski wraz z pracownikami zamocowali dotychczasowy krzyż sprzed kościoła na nowej części cmentarza. Bóg zapłać.
  3. Uwaga: ze względu na wizytację kancelaria będzie w poniedziałek czynna tylko od 16:00 do 18:00.
  4. W ramach przygotowań do liturgicznego wspomnienia bł. Franciszki Siedliskiej – założycielki SS. Nazaretanek zapraszamy od środy na nowennę ku Jej czci, która odbywać się będzie po Mszy św. o godz. 7:00. Można składać prośby i intencje, które polecać będziemy w kolejne dni nowenny i ofiarujmy je podczas Mszy św. sprawowanej 25 listopada.
  5. Warto sięgnąć do prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Marianny Ciesielskiej, Zbigniewa Olszaka i Stefana Stępniaka. Za nich i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …