XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy o 17:15 na nabożeństwo różańcowe z modlitwą w intencji zmarłych.
  2. Jutro wieczorem zapraszamy szczególnie młodzież w tym kandydatów do bierzmowania na nabożeństwo: "Noc Świętych". Rozpocznie się ono o godzinie 18:30 w kościele Ojców Pasjonistów. Następnie wyruszy procesja z relikwiami świętych do naszego Ogrodu Dialogu gdzie przed Grotą będzie rozważanie oraz błogosławieństwo relikwiami świętych. Na koniec będzie agapa. Szczegółowe informacje na plakacie.
  3. We wtorek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w kościele tylko o godz.: 7.00 i o 18.00. Zaś w Kaplicy przy cmentarzu będą w tym dniu Msze św. o: 8:00, 8.45, 10.00 i 12:00 główna Msza św., którą odprawią Proboszczowie rawscy. Po niej będzie procesja na cmentarz połączona z modlitwą za zmarłych, szczególnie tych polecanych w wypominkach jednorazowych i za spoczywających na naszym cmentarzu. Procesja zakończy się przy krzyżu na nowej części cmentarza. W tym dniu zbieramy do puszek ofiary na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Łowiczu, w którym do kapłaństwa przygotowują się także nasi 2 parafianie.
  4. We wtorek – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą w kościele o godz.: 7:00 i 18:00. Zaś o godz. 8:00 będzie odprawiona Msza św. w kaplicy cmentarnej i po niej wyruszy procesja żałobna z modlitwą za zmarłych.
  5. Przez cały listopad będziemy mogli uzyskać odpust za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych przez osiem dni, począwszy od 1 do 8 listopada.
  6. Można jeszcze zgłaszać zmarłych na tradycyjne całoroczne i jednorazowe wypominki oraz na Mszę św. listopadową. Można to uczynić dziś w zakrystii oraz na naszym cmentarzu parafialnym. Msze św. listopadowe będziemy odprawiali przez cały ten miesiąc o godz. 18.00. Wszystkich naszych wiernych zmarłych polecajmy w modlitwach pamiętając, że tylko w taki sposób możemy wspierać tych, którzy oczekują na pełnię radości w niebie !!!
  7. W tych dniach będziemy również porządkować groby zmarłych – jest to bardzo ważny znak naszej pamięci i wiary – Bóg zapłać tym wszystkim, którzy to czynią, dbając też o groby innych, w tym kapłanów i sióstr spoczywających na naszym cmentarzu. Bardzo za to dziękuję grupom parafialnym. Dziękuję także Państwu Grzegorzewskim za troskę o nasz cmentarz.
  8. Odwiedzając groby pamiętajmy także o ekologii. Zastanówmy się, co jest ważniejsze? Ilość plastikowych wiązanek i zniczy czy modlitewna pamięć o zmarłych? Prosimy też, aby wynoszone śmieci segregować. W tym celu na cmentarzu stanęły odpowiednio poznakowane pojemniki do segregacji, osobne na plastik i szkło i osobne na żywe kwiaty i wieńce, liście itp. Wspólnie zadbajmy, aby i na cmentarzu śmieci było mniej. Zachęćmy inne osoby do tej segregacji.
  9. Prosimy, aby nie kupować zniczy i dekoracji z wizerunkami świętych itp.
  10. W rawskim kinie będzie w tych dniach prezentowany film – Medjugorje.
  11. W I-szy czwartek zapraszamy o 15:00 do Kaplicy Adoracji na Koronkę a o 17:30 do kościoła na modlitwę w intencji powołań. W pierwszy piątek spowiedź od 17:00. Kapłani odwiedzą tego dnia chorych.
  12. W I-szą sobotę miesiąca po Mszy św. o 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią loretańską. Po Mszy św. o 18:00 będą rozważania z racji I-szej soboty, a potem Procesja Światła do Matki Bożej z Lourdes z modlitwami o uzdrowienie, intencje można składać w grocie lub w zakrystii – serdecznie zapraszamy.
  13. Za dwa tygodnie 13 i 14 listopada będzie w naszej parafii Wizytacja Biskupia, która odbywa się co 5 lat.
  14. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Janusza Chylaka z ul. Tomaszowskiej. Za niego i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …