XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj w naszej parafii przypada Diecezjalny Dzień Modlitw w intencji powołań
    do kapłaństwa, szczególnie do naszego łowickiego Seminarium Duchownego. Studiuje
    w nim dwóch naszych kleryków: Mateusz oraz Filip, który wczoraj przywdział sutannę – strój duchowny. Ogarnijmy ich modlitwą. Na Mszy św. o 10:00 będzie specjalne nabożeństwo, zaś o godz. 17:30 podczas modlitwy różańcowej będziemy się modlić o powołania do naszego łowickiego seminarium, szczególnie z naszej parafii. W intencji powołań przez całą niedzielę ofiarujmy trochę czasu na adorację Pana Jezusa w Kaplicy Dusz Czyśćcowych.
  2. W piątek obchodzić będziemy święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Za tydzień podczas Mszy św. o 10.00 będzie specjalne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II i modlitwa nad parami małżeńskimi oczekującymi potomstwa.
  4. Już zapraszamy 31 października na piękne nabożeństwo: "Noc Świętych". Rozpocznie się ono o godzinie 18:30 Mszą św. w kościele Ojców Pasjonistów. Następnie wyruszy procesja z relikwiami świętych do naszego Ogrodu Dialogu gdzie przed Grotą będzie rozważanie oraz błogosławieństwo relikwiami świętych. Zapraszamy każdego szczególnie młodzież. Jest to również obowiązkowe spotkanie formacyjne dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  5. Pragnę podziękować p. Grzegorzowi Piletzkiemu oraz paniom ze Wspólnoty Królowej Pokoju za prace porządkowe.
  6. W rawskim kinie będzie wkrótce prezentowany film – Medjugorje. Przypominam też o organizowanej pielgrzymce autokarowej do tego sanktuarium – szczegóły o emisji filmu jak i o pielgrzymce są na plakatach.
  7. Za tydzień we wtorek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w kościele tylko o godz.: 7.00 i o 18.00. Zaś w Kaplicy przy cmentarzu będą w tym dniu Msze św. o: 8:00, 8.45, 10.00 i 12:00 główna Msza św..
  8. Zachęcamy do zgłaszania tradycyjnych wypominek (całorocznych i jednorazowych). Zbieramy je w kancelarii a weekend także na cmentarzu. Msze św. listopadowe będziemy odprawiali przez cały listopad o godz. 18.00. Wszystkich naszych wiernych zmarłych polecajmy w modlitwach pamiętając, że tylko w taki sposób możemy wspierać tych, którzy oczekują na pełnię radości w niebie !!!
  9. W tych dniach będziemy również porządkować groby zmarłych – jest to bardzo ważny znak naszej pamięci i wiary – Bóg zapłać tym wszystkim, którzy to czynią, dbając też o groby innych, w tym kapłanów spoczywających na naszym cmentarzu.
  10. Odwiedzając groby pamiętajmy także o ekologii. Zastanówmy się, co jest ważniejsze? Ilość plastikowych wiązanek i zniczy czy modlitewna pamięć o zmarłych? Prosimy też, aby wynoszone śmieci segregować. W tym celu na cmentarzu są odpowiednio poznakowane pojemniki do segregacji, osobne na plastik i szkło (oznakowane na żółto) i osobne na żywe kwiaty i wieńce, liście itp. (oznakowane na brązowo). Wspólnie zadbajmy, aby i na cmentarzu śmieci było mniej. Zachęćmy inne osoby do tej segregacji.
  11. Prosimy również, aby nie kupować zniczy i dekoracji z wizerunkami świętych itp.
  12. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  13. Pomódlmy się za zmarłą +Władysławę Grabską z Chrust oraz za zmarłych, których pogrzeby były w minionym tygodniu: +Tadeusza Lesiaka i +Stanisława Dorabiała
    z ul. Zwolińskiego, +Helenę Łazowską z ul. Katowickiej i +Janinę Stępniak z ul. Krakowskiej
    . Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …