XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17:15. Prosimy, też abyście w rodzinach codziennie odmawiali różaniec.

- w czwartek – 13.10 – Uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego – głównego patrona naszej diecezji.

- w piątek – 14.10 – Święto poświęcenia kościoła katedralnego.

- w sobotę – 15.10 – wspomnienie św. Teresy z Avila.

1. W czwartek 13 października zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono od Mszy św. o 19:00, później będzie procesja z figurą MB Fatimskiej i świecami do Ogrodu Dialogu.
  2. Witamy w naszej parafii s. Olgę, która przybyła z Warszawy i będzie pracowała w kancelarii a jednocześnie z wielką wdzięcznością za wszystkie lata pracy żegnamy
    s. Joannę, którą przełożeni skierowali do pracy w Paryżu.
  3. Za tydzień w niedzielę zapraszamy mężczyzn na Procesję różańcową za Polskę i w intencji pokoju. Modlitwa rozpocznie się o 14:00 przed kapliczką MB Fatimskiej w Ogrodzie Dialogu a potem przejdziemy ulicami miasta do Miasteczka Krwi Chrystusa, aby tam zakończyć procesję Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszają: Męskie KŻR i Rycerze Kolumba.
  4. W związku z tym, że po wakacjach grupa młodzieży wypisała się z lekcji katechezy w szkołach średnich przypominamy, że taka postawa jest formą wyparcia się Wiary. Daje też zły przykład innym. Osoby takie nie mogą być chrzestnymi a w przygotowaniu przedślubnym będą pytane o uczestnictwo w katechezie.
  5. Już można zgłaszać zmarłych na wypominki oraz na Mszę św. listopadową. Specjalne blankiety są na stoliku pod chórem i w kancelarii.
  6. Dzisiaj liczymy wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy świętej oraz przyjmujących komunię świętą.
  7. Za tydzień w Dzień Papieski będziemy mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundację wspierającą edukację dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących. Będziemy mogli również uzyskać na każdej Mszy Św. błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Wieczorem zaś od 21:00 zapraszamy na modlitewne czuwanie przy pomniku św. Jana Pawła II.
  8. Organizowana jest kolejna pielgrzymka do Medjugorie, od 5 do 11 listopada. Więcej informacji jest na plakacie i nas stronie parafii.
  9. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela. Są też do nabycia kalendarze diecezjalne na następny rok.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Janiny Konarskiej z ul. Zwolińskiego i +Feliksy Bukowskiej z ul. Tomaszowskiej. Za tych zmarłych i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …