XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj o 17:15 będzie nabożeństwo różańcowe połączone z procesją z racji I-szej niedzieli – będziemy się modlić w intencjach powołań. Zapraszamy codziennie
    w październiku do kościoła na różaniec. Jeżeli nie możecie tu przyjść to odmawiajcie go w Waszych domach.
  2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek – 04.10. – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

- we wtorek – 05.10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

- w czwartek – 07.10 – wspomnienie NMP Różańcowej.

1. Jutro w pierwszy poniedziałek zapraszamy pary nowożeńców oraz małżeństwa na godz. 18.00 na Mszę św. w ich intencji.
  2. W środę z racji imienin ks. Artura będziemy się za Niego modlić podczas Mszy św. o 18.00. Zapraszam bardzo do udziału w tej modlitwie.
  3. W minioną niedzielę liczyliśmy wiernych. Na wszystkich Mszach Świętych było u nas: 577 mężczyzn i 930 kobiet, co łącznie stanowi 1 507 osób, tj. ok. 13% osób z naszej parafii liczącej 11954 wiernych (2 lata temu było to 19%). Do Komunii Świętej przystąpiło: 229 mężczyzn i 555 kobiet, co łącznie daje 52% tych, co byli w kościele.
  4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na Tacę inwestycyjną. Słowo wdzięczności kieruję do p. Tadeusza i Łukasza Sowika, którzy wraz z pracownikami przygotowali konstrukcje do umocowania nowego krzyża przed kościołem.
  5. Przepraszamy za utrudnienia w wejściu do kościoła, spowodowane to jest bezpośrednimi pracami przy układaniu nawierzchni przed kościołem. Wychodźmy powoli. Organista wykona po kazdej Mszy sw. krótki koncert muzyki organowej w ramach Budzetu Obywatelskiego Rawy Maz.
  6. Pamiętacie, że 2 tygodnie temu dzieliłem się radością że podpisaliśmy Umowę z wykonawcą naszych prac w ogrodzie. Niestety okazało się, że ta firma, ta sam która wykonuje prace rewitalizacyjne w mieście oszukała nas i umowa jest nieważna. Musimy zatem szukać nowego wykonawcy. Proszę o modlitwę i pomoc.
  7. Za tydzień w Dzień Papieski będziemy mieli po każdej Mszy św. spotkanie z autorką książki "Zwiastunowi gór", która podzieli się wspomnieniami o Janie Pawle II. Wieczorem zaś od 21:00 zapraszamy na modlitewne czuwanie przy pomniku św. Jana Pawła II. W ciągu dnia zaś będziemy mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundację wspierającą edukację dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących. Będziemy mogli również uzyskać na każdej Mszy Św. błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  8. Aby aktywniej uczestniczyć we Mszy Świętej, wspólnota odnowy w Duchu Świętym od najbliższej niedzieli co tydzień 20 minut przed Mszą o 10.00 przybliżać Nam będzie zagadnienia związanie z Eucharystią.
  9. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela -są przy wejściu do kancelarii Także tam można nabyć nowy Kalendarz diecezjalny na 2022 r.
  10. Zapraszamy do Kawiarnii parafialnej po Mszy sw. o 10:00 do 15:00
  11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Janiny Nowak ze Ścieków i +Teresy Jasnowskiej z ul. Zwolińskiego. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …