XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

- w poniedziałek – 27.09 – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

- we wtorek – 28.09 – wspomnienie św. Wacława męczennika.

- w środę – 29.09 – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

- w czwartek – 30.09 – wspomnienie św. Hieronima;

- w piątek – 01.10 – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

- w sobotę – 02.10 – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

1. Dzisiaj liczymy wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy świętej oraz przyjmujących komunię świętą.
  2. Dzisiaj wieczorem wspólnie z MDK w Rawie Maz. zapraszamy na koncert w naszym kościele w ramach Rawskich Dni Muzyki Klasycznej. O godzinie 19.00 wystąpi baryton Andrzej Bator.
  3. We wtorek o 19:00 będzie zebranie Rady Duszpasterskiej.
  4. Rozpoczynamy przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W tym roku młodzież, która chce przyjąć ten sakrament jest zaproszona najpierw na spotkanie
    z ks. proboszczem.
    Od najbliższego poniedziałku do piątku będzie On czekał w sali pod Dzwonnicą od godz. 17:00 do 19:30 z przerwą na Mszę św. o 18:00 (we wtorek tylko do 18:00). Kandydaci według ustalonego przez katechetę grafiku przychodzą na rozmowę ze swoimi rodzicami (przynajmniej jedno z nich). Otrzymają wtedy Index oraz Deklarację o przystąpieniu do przygotowania. Kandydaci z innych szkół niż SP 1 i pozostali są zaproszeni w sobotę (2 października od 9:00 do 12:00).
  5. Pierwsze spotkanie z ks. Grzegorzem prowadzącym przygotowanie będzie za tydzień w niedzielę na Mszy św. o 13:00. Kandydaci złożą wtedy otrzymane od x. proboszcza Deklaracje.
  6. We wtorek odbędzie się ogólnoświatowa akcja: „Koronka na ulicach miast świata”. Razem ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja” zapraszamy do udziału w tym świadectwie wiary. Gromadzimy się przed godz. 15.00 w następujących miejscach: skrzyżowanie ul. Kościuszki i Konstytucji 3 Maja przy Sądzie; skrzyżowanie ul. Solidarności i Tomaszowskiej przy cmentarzu; rondo Jana Pawła II (przy Motelu); rondo Henryka Skierkowskiego (przy MDKu) i rondo Unii Europejskiej (przy Netto).
  7. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą codziennie o 17.15. Zapraszamy KŻR, także dzieci i młodzież. Prosimy, abyście odmawiali różaniec w waszych domach, szczególnie modląc się o ustanie epidemii i w intencjach waszych rodzin, małżeństw oraz w intencji naszego projektu Ogród Dialogu, aby udało się go zrealizować.
  8. Można się już zapisywać na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – 23 października.
  9. W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek i sobota. Pamiętajmy o spowiedzi
    i Komunii św. wynagradzającej. W piątek spowiedź dla dzieci od 17:30 a Msza św. dla nich o 18:00. Kapłani udadzą się do chorych po 9:00. Jak co miesiąc z racji I soboty miesiąca Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy Św. o godz.8.00 do kaplicy dusz czyśćcowych.
  10. Tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny są dostępne na stoliku przed kancelarią.
  11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Grzegorza Kwiatkowskiego z Łodzi i +Marty Zarzyckiej z ul. Skierniewickiej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …