XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023 r. - OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj o 17:15 będzie nabożeństwo różańcowe połączone z procesją z racji I-szej niedzieli – będziemy się modlić w intencjach powołań. Zapraszamy codziennie
  w październiku do kościoła na różaniec. Jeżeli nie możecie tu przyjść to odmawiajcie go w Waszych domach.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek – 02.10. – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

- w środę – 04.10. – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

- w czwartek – 05.10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

- w sobotę – 07.10 – wspomnienie NMP Różańcowej.

 1. Jutro w pierwszy poniedziałek zapraszamy pary nowożeńców oraz małżeństwa na godz. 18.00 na Mszę św. w ich intencji.
 2. Także jutro o 19:00 zapraszam Radę Parafialną Ekonomiczną na spotkanie na plebanii.
 3. W piątek z racji imienin ks. Artura będziemy się za Niego modlić podczas Mszy św. o 18.00. Jest On na pielgrzymce ale zapraszam do udziału w tej modlitwie.
 4. W sobotę jedziemy do sanktuarium w Domaniewicach k. Łowicza, na doroczną pielgrzymkę KŻR. Może pojechać każdy – zapisy w zakrystii i kancelarii.
 5. Za tydzień w niedzielę parafie rawskie zapraszają na Procesję różańcową za Polskę. Będziemy modlić się o światło Ducha św., o mądrość dla każdego z naszych rodaków oraz aby nasza Ojczyzna mogła żyć w pokoju, wzajemnym szacunku i aby trwała w wierze, którą od wieków podaje Kościół. Przejdziemy modląc się na różańcu ulicami naszego miasta stąd zapraszamy każdego do udziału w tej tak potrzebnej modlitwie. Tego samego dnia, podobne Procesje Różańcowe będą miały miejsce w innych miastach Polski. Plan modlitwy:

13:00 Msza św. w naszym kościele,

14:00 początek procesji, która przejdzie: ul. Krakowską, Konstytucji 3 Maja, Zwolinskiego, Solidarności, Tomaszowską i przez osiedle Pisarzy uda się do Miasteczka Krwi Chrystusa.

15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bądźmy tam razem!

 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na Tacę inwestycyjną.
 2. W kinie wMDK-u można jeszcze obejrzeć naprawdę piękny i wazny film „Dzwięk wolności”
 3. W pierwszy czwartek – o 15.00 w Kaplicy Dusz Czyśćcowych będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji nowych powołań. Zaś o 17.15 w tej intencji modlić się będziemy na różańcu.
 4. W tym tygodniu przypada również I-szy piątek i sobota miesiąca. Komunię św. zaniesiemy chorym w piątek od godz. 9.00. W te dni po Mszy św. 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litanie.
 5. W I-szą sobotę Odnowa w Duchu św. zaprasza do Kaplicy Adoracji po Mszy św. o 8:00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Wczoraj był rajd rowerowy dla młodzieży. Bardzo dziękujemy za jego zorganizowanie p. Damianowi – katechecie a za pomoc innym katechetom i nauczycielom.
 7. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela - są przy wejściu do kancelarii. Także tam można nabyć nowy Kalendarz diecezjalny na 2024 r.
 8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Aliny Marii Zembowicz z ul. Łowickiej i Renaty Żaczkiewicz z Przewodowic. Za nie i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …