XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023 r. - OGŁOSZENIA

 1. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w środę – 27.09 – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

- w czwartek – 28.09 – wspomnienie św. Wacława męczennika.

- w piątek – 29.09 – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

- w sobotę – 30.09 – wspomnienie św. Hieronima;

 1. Dzisiaj z okazji Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza o 11:30 modlimy się w intencji środowiska pszczelarskiego zaś wieczorem o 19:00 wspólnie z MDK w Rawie Maz. zapraszamy na koncert w naszym kościele w ramach Rawskich Dni Muzyki Klasycznej pt.: AVE MARIA PRZEZ WIEK.
 2. Dziękuję dobrym ludziom za ufundowanie i postawienie ogrodzenia wokół krzyża przy Zalewie. Także dziękuję osobom dbającym o czystość kościoła i pomieszczeń parafii oraz ogrodu. Nie lękajmy się angażować w prace dla parafii jest to znak naszej odpowiedzialności, nie zniechęcajmy się opiniami innych. Proszę w tym tygodniu o pomoc przy Ogrodzie Dialogu.
 3. Przy ołtarzu widzimy obraz Stefana Jasinskiego, który w 50 rocznicę ślubu przekazali dla parafii Państwo: Ewa i Janusz Wróbel. Bardzo im dziękujemy!
 4. Jutro (w poniedziałek) zapraszam osoby z KŻR na spotkanie po Mszy św. o 18:00 w Sali pod Dzwonnicą.
 5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie w środę o 19:00. w Kawiarni parafialnej.
 6. W czwartek odbędzie się i w naszym mieście ogólnoświatowa akcja: „Koronka na ulicach miast świata”. Razem ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja” zapraszamy do udziału w tym świadectwie wiary. Gromadzimy się przed godz. 15.00 w następujących miejscach: skrzyżowanie ul. Kościuszki i Konstytucji 3 Maja przy Sądzie; skrzyżowanie ul. Solidarności i Tomaszowskiej przy cmentarzu; rondo Jana Pawła II (przy Motelu); rondo Henryka Skierkowskiego (przy MDKu) i rondo Unii Europejskiej (przy Netto).
 7. W sobotę (ostatnią miesiąca) zapraszamy na 18:00 na Mszę św. i Procesję światła z modlitwą za chorych – intencje za chorych można składać w Grocie z Lourdes.
 8. Bóg zapłać tym, którzy wczoraj pieszo udali się do sanktuarium w Studziannej:
  ks. Łukaszowi za prowadzenie, siostrom nazaretankom i misjonarkom, katechetom, osobom śpiewającym, Rycerzom Kolumba, prowadzącym modlitwy oraz każdemu
  z uczestników – z radością patrzyliśmy na naprawdę dużą grupę pielgrzymów, w tym młodzieży. Dziękujemy za modlitwę także za naszą parafię.
 9. Od 1 października rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które będą codziennie o 17.15. Zapraszamy KŻR, także dzieci i młodzież. Prosimy, abyście odmawiali różaniec w waszych domach, modląc się o pokój oraz za naszą najważniejszą inwestycje, tj. o świętość dla każdego z nas i o powrót do parafii tych co odeszli od wiary.
 10. Czytajmy: Gościa Niedzielnego i Niedzielę. Gazety są dostępne na stoliku przed kancelarią.
 11. W minionym tygodniu nie było pogrzebów, ale pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …