XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17:15.

- w poniedziałek – 18.10 – świeto św. Łukasza, ewangelisty.

- we wtorek – 19.10 – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

- w środę – 20.10 – wspomnienie św. Jana Kantego.

- w piątek – 22.10 – wspomnienie św. Jana Pawła II.

1. Dzisiaj zapraszamy szczególnie mężczyzn: na procesję różańcową w intencji Polski. Najpierw na Mszę św. o 13:00 a potem ok 14:00 sprzed naszego kościoła udamy się ulicami miasta odmawiając różaniec do Miasteczka Krwi Chrystusa, aby tam zakończyć procesję Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zaprasza Męskie KŻR i Rycerze Kolumba.
  2. W najbliższą sobotę o 8:00 wyjedziemy z Pielgrzymką parafialną do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Autokar będzie czekał przed OSP. Na miejscu zwiedzimy sanktuarium, będzie Msza św., obiad a potem zwiedzimy Stare miasta. Powrót w godzinach wieczornych. Są jeszcze miejsca wolne. Mamy świadomość jak wiele nam pomaga św. Józef, dlatego zachęcam pojedźmy wspólnie, aby podziękować za otrzymane łaski.
  3. Ostatnio byli u nas pracownicy Urzędu Konserwatorskiego z Łodzi na coroczny przegląd. Zwrócili oni uwagę, że niektóre elementy złoceń są już zniszczone przez zwykłe dotykanie. Sami widzimy jak czasami dzieci ale też i dorośli dotykają figur, itp. Pamiętajmy tam nie ma złotej grubej blachy ale bardzo cieniutki płatek złota, który niszczy nawet dotknięcie – ściera się on wtedy. A oprócz tego na palcach mamy tłuszcz i to też powoduje, że złoto czernieje. Dbajmy wspólnie o piękno naszej świątyni odremontowanej z tak wielkim trudem. Niech jej piękno służy i następnym pokoleniom. Delikatnie zwracajmy sobie nawzajem uwagę.
  4. We wtorek zapraszamy po Mszy św. wieczornej na spotkanie Rycerzy Kolumba.
  5. Dziękujemy za ofiary na tacę inwestycyjną. W związku z projektem Ogrodu Dialogu już musimy gromadzić środki na koszty związane z tą inwestycją. Bez Waszego wsparcia nie poradzimy sobie. Bóg zapłać!
  6. Na ostatnim posiedzeniu Rady Parafialnej Ekonomicznej został wybrany nowy v-Przewodniczący Rady – został nim p. Robert Nowak. Gratulujemy i życzymy aby nasza rada dalej aktywnie wspierała działania inwestycyjne parafii.
  7. W hollu przed zakrystią można nabyć wkłady do zniczy wspierając działalność Caritas. Prosimy podejdźcie tam i weźcie na groby swoich bliskich – koszt wkładu to 3,50 zł. Jest tam również Kalendarz diecezjalny.
  8. Można zgłaszać zmarłych na wypominki oraz na Mszę św. listopadową.
  9. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Andrzeja Chałupka ze Ściek. Za niego i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …