XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023 r

 1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.
 2. Pamiętajmy o dzisijeszej rocznicy agresji ataku sowietów na Polskę 17.09.1939 r.
 3. Tydzień temu przeżywaliśmy beatyfikację rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, w tym jednego nienarodzonego. Nowi błogosławieni są i dzisiaj dla naszych rodzin oraz małżeństw przykładem jak żyć w miłości do Boga i do drugiego człowieka. Dzisiaj w naszej parafii podczas każdej Mszy św. chcemy dziękować Panu Bogu za dar nowych błogosławionych oraz modlić się za ich przyczyną za rodziny i małżeństwa w naszej wspólnocie parafialnej. Zapraszamy, aby obejrzeć w Internecie film pt: "To Polacy z Markowej. Historia rodziny Ulmów", zrealizowanego przez telewizję TRWAM.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek – 18.09. – święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży;

- w środę – 20.09. – wspomnienie św. męczenników koreańskich;

- w czwartek – 21.09. – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

- w sobotę – 23.09 – wspomnienie św. o. Pio, prezbitera.

 1. Za tydzień będzie w naszym mieście Wojewódzki Dzień Pszczelarza. Zapraszamy na Mszę św. o 11:30 z naszymi gośćmi. Szczegóły wydarzenia są podane na plakacie.
 2. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną. Dzisiaj podczas Mszy św. o 13:00 modlimy się za dobrodziejów naszego remontu i prac przy ogrodzie. Minął już rok jak został otwarty nasz Ogród Dialogu. To wielkie i bardzo użyteczne dzieło powstało we współpracy z Urzędem Gminy w Rawie Maz. Dziękujemy p. Wójtowi Michałowi Michalikowi. Słowo Bóg zapłać pragniemy skierować też ponownie do p. Senatora Rafała Ambrozika, który nie szczędził sił i czasu, aby wspierać parafię przy szukaniu dotacji i środków na wkład własny. Pamiętamy z wdzięcznością.
 3. W najbliższą sobotę z naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 7.00 piesza pielgrzymka do Studziannej. Udamy się stałą trasą przez Rzeczycę. Msza św. odpustowa w Sanktuarium św. Michała Archanioła będzie o godz. 18.30, a potem wracamy autokarami do Rawy Maz..
 4. Już w najbliższą sobotę i niedzielę burmistrz miasta Piotr Irla oraz dyrektor MDKu Grzegorz Klimczak zapraszają na 18. edycję Rawskich Dni Muzyki Klasycznej.
  w sobotę o godz:18.00 w sali widowiskowej MDKu odbędzie się koncert ZAKOCHAJ SIĘ W OPERETCE, a w niedzielę o godz:19.00 w naszym kościele będzie koncert AVE MARIA PRZEZ WIEKI. Bilety na koncert sobotni można nabyć w kasie MDK lub przez internet. Szczegóły wydarzeń są podane na plakacie
 5. Po wakacjach zapraszamy na spotkania naszych grup parafialnych. Na tablicy można zapoznać się z terminami spotkań. Wśród grup są także Rycerze Kolumba – wspólnota dla mężczyzn, będą oni mieli we wtorek swoje spotkanie, które rozpocznie się od Mszy św. o 18:00.
 6. Zachęcam do udziału w modlitwie różańcowej o pokój jaka jest u nas w tygodniu codziennie o 17:30.
 7. Dzisiaj gdy obchodzimy Dzień Środków Oddziaływania Społecznego pamiętajmy także o potrzebie modlitwy za ludzi mediów, aby przekazywali tylko prawdę i nie ulegali pokusie manipulacji opinią publiczną. Zachęcamy, aby czytać prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę. Oglądajmy telewizję Trwam, słuchajmy stacji katolickich: Radio Victoria i Radio Maryja.
 8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Grzegorza Sujki z ul. Katowickiej, +Krzysztofa Grzyba z ul. Niepodległości, +Cecylii Kowalczyk z ul. Solidarności i +Eugeniusza Lewandowskiego z Wałowic. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …