XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019 r.

1. Zapraszamy na 17:30 na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Modlimy się dzisiaj za media aby nie manipulowały ale pomagały w poznawaniu prawdy.

- w poniedziałek – 16.09. – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.
- w środę – 18.09. – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży..
- w piątek – 20.09. –wspomnienie św. męczenników koreańskich: Andrzeja Kim i towarzyszy;
- w sobotę – 21.09. – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

3. Zachęcam do obejrzenia przy kościele wystawy „Rawska Via Dolorsa”, która była otwarta w miniony poniedziałek. Obchodziliśmy wtedy 80 rocznicę niemieckiego mordu na mieszkańcach Rawy. Przykre, że było tak mało ludzi. Tak wiele osób cierpiało podczas wojny a dla nas jest to obojętne. Trzeba przypomnieć słowa Marszałka Piłsudskiego: "Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości"

4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Tacę inwestycyjną.

5. Po Mszy św. zapraszam  do naszych piwnic na herbatę i ciasto.

6. Jutro po Mszy św. o 18:00, będzie spotkanie Kół Żywego Różańca. Przyjmujemy zapisy na diecezjalną pielgrzymkę KŻR do sanktuarium w Domaniewicach – w sobotę  28.09.

7. W środę zapraszam na 19:00 członków Rady Ekonomicznej

8. W najbliższy piątek o 8:00 będzie pierwszy raz odprawiona Msza św. w Kaplicy Dusz Czyśćcowych. Będzie ona tam sprawowana w każdy trzeci piątek miesiąca. Zachęcamy do udziału w codziennej adoracji w tej Kaplicy.

9. W sobotę od 15:00 kolejne spotkanie w salach Centrum Spotkań i Dialogu, zapraszamy serdecznie. Będzie też po raz kolejny wyświetlany film o 17:00. To kolejna propozycja w ramach projektu Jesteśmy młodzi i piękni bogactwem regionu”.

10. Skauci rawscy zapraszają chłopców w wieku 8-12 lat do gromady wilczków, młodzież męską w wieku 13-17 lat do harcerzy oraz dorosłych do wędrowników. Zbiórka po której można się zapisać odbędzie się w najbliższą sobotę o godz.10:00 pod pomnikiem Jana Pawła II.

11. Starosta Rawski zaprasza dzisiaj na festyn „Wszystkie dzieci nasze są” Odbędzie się on od 15:00 na terenie naszego Liceum.

12. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Studziannej, która odbędzie się w sobotę 28 września. Zapisy w tygodniu w kancelarii parafialnej, natomiast młodzież może zapisywać się u swoich katechetów.

13. Zapraszamy na zorganizowane przez MDK Rawskie Dni Muzyki Klasycznej. W sobotę o 18.00 w MDKu odbędzie się przedstawienie teatralno-muzyczne OPERETKA NIE TAKA STRASZNA a w niedzielę o godzinie 19.00 wysłuchamy koncertu VIVA MONIUSZKO w wykonaniu chóru, solistów i instrumentalistów Towarzystwa Muzycznego Kulturalny Komorów.

14. Informacja dla narzeczonych: od najbliższej soboty rozpoczyna się Kurs przedmałżeński ok 19:00.. Poradnia rodzinna będzie u nas w tym roku w pierwsze poniedziałki o 18:00 a u Ojców Pasjonistów w ostatnie wtorki miesiąca - godz. 17.20.

15. Zachęcamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu komputerowym „Rawianie w sieci” – szczegóły na plakacie.

16. Uwaga: spotkania dla rodziców i chrzestnych są u nas tylko w II i IV piątek miesiąca po Mszy św. o 18:00.

17. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.

18. W minionym tygodniu nie było pogrzebów. Pomódlmy się za naszych bliskich: Wieczny odpoczynek …