XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy dzisiaj na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30, Rozpoczynając Tydzień wychowania będziemy się modlić codziennie o tej porze w intencji uczniów i wychowawców.

- w poniedziałek – 13.09. – wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

- we wtorek – 14.09. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to także Odpust w kaplicy na Osadzie Dolnej – zapraszamy tam na Mszę św. o godz. 17:00.

- w środę – 15.09 – wspomnienie NMP Bolesnej;

- w czwartek – 16.09 – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana;

- w sobotę – 18.09 – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.
W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się przy Jego ołtarzu w intencji dzieci i młodzieży;

1. Dzisiaj będziemy mogli pomóc małej Zosi, chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Po każdej Mszy św. będziemy mogli nabyć „słodkości” i złożyć ofiarę na konieczną i pilną operację.
  2. Dzisiejsza niedziela to radość z beatyfikacji ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz założycielki słynnego zakładu dla niewidomych w Laskach - Matki Róży Czackiej. Zachęcamy do obejrzenia transmisji telewizyjnej z tej beatyfikacji – początek o 12:00. Przy wyjściu bocznym jest wystawa zdjęć dotycząca pobytu Prymasa Tysiąclecia w Rawie, dziękuję katechetkom za jej przygotowanie. Na stolikach przy wyjściu są wyłożone obrazki – prosimy je wziąć na pamiątkę.
  3. Chcemy podzielić się z Wami bardzo ważną informacją. W minionym tygodniu Zarząd Województwa Łódzkiego podjął pozytywną decyzję dotyczącą dofinasowania Wniosku jaki w ubiegłym roku złożyła Gmina Rawa Mazowiecka wspólnie z naszą parafią w ramach konkursu RPO. Dzięki temu będziemy mogli zrealizować plan dotyczący zagospodarowania ogrodu. Bardzo dziękuję każdemu kto wspierał nasz Wniosek. W piątek zaś, została podpisana umowa z wybranym wcześniej na drodze przetargu Wykonawcą naszych zamierzeń - firmą z Łodzi. Owocem prac będzie „Ogród Dialogu” - człowieka z Bogiem i drugim człowiekiem. Powstanie m.in.: Droga krzyżowa Narodu Polskiego, kamienny różaniec pokoju, grota z Lourdes, Kapliczka MB Fatimskiej, oraz teren rekreacyjny (alejki, oczko wodne, plac zabaw, nasadzenia kwiatów i krzewów, budynek magazynowo-wystawienniczy i budynek grillowy na warsztaty i spotkania), będzie także parking oraz droga ppoz z wyjazdem na ul. Parkową. Całość prac Wykonawca wycenił na kwotę: 2 368 980 PLN. Planowana dotacja unijna to będzie kwota: 1 637 100 PLN. Zatem wkład własny jaki będziemy musieli zgromadzić to kwota: 731 880 PLN. Bałem się podjąć tego zadania, ale miałem świadomość, że trzeba dokończyć nasze zamierzenia jakie były od początku, tym bardziej, że pojawiła się szansa zdobycia dofinasowania. Rada parafialna zdecydowanie była za tym projektem. Udało się dzięki dobrym ludziom pokonać trudności a św. Józef wspierał nas bardzo. Stąd mam wielką ufność, że i tym razem nie zostawicie mnie samego ale razem znajdziemy środki, by zgromadzić wkład własny. Za rok jak zakończy się to zadanie będziemy dumni z tego jak będzie wyglądał nie tylko kościół i kolegium ale także i cały teren wokół. Proszę Was o pomoc: na modlitwie i poprzez ofiary. Wychodząc z kościoła możecie obejrzeć Wystawę – „Koncepcja Ogrodu Dialogu”.
  4. Przed kancelarią można już nabyć Kalendarz diecezjalny na 2022 r. - po 5 zł
  5. W następną niedzielę o 15.00 w kościele odbędzie się skupienie Stowarzyszenia Najśw. Rodziny dla małżeństw i osób samotnych. Tematem tego roku formacyjnego jest: szerzenie Królestwa Bożego. Więcej informacji na plakacie i u s. Przełożonej.
  6. Także za tydzień w niedzielę o 17:00 w sali przy kawiarence zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Czy Bóg naprawdę ma plan na MOJE życie?". Szczegóły na plakatach.
  7. Pamiętajmy, że administracyjnie parafią do której przynależymy jest ta parafia na terenie której mieszkamy dłużej niż 3 miesiące. Dla uzyskania np. Zaświadczenia dla chrzestnych czy innych spraw kancelaryjnych udajemy się zatem do swojej parafii a nie do parafii gdzie byliśmy ochrzczeni albo mamy meldunek.
  8. Przygotowujemy się do pieszej pielgrzymki do Studziannej, która odbędzie się w sobotę 25 września przed Uroczystością Św. Michała Archanioła. W tym roku trzeba się koniecznie zapisać w kancelarii parafialnej, natomiast młodzież może zapisywać się u swoich katechetów.
  9. MDK zaprasza 25 września na koncert rodziny Kaczmarków.
  10. Sięgnijmy do prasy katolickiej, znajdziemy w niej artykuły mówiące o dzisiejszych błogosławionych, polecamy Tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.
  11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Mariana Walosika z ul. Tomaszowskiej, +Eugenii Milczarek- Jastrzębskiej z ul. Polnej, +Dariusza Sitarka z Radomska i +Mirosława Męciny z ul. Wyzwolenia. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …
  12. A teraz słowami modlitwy prośmy o wysłuchanie naszych potrzeb za pośrednictwem kard. Stefana Wyszyńskiego.