XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.09.2019 r.

1. Zapraszamy na 17:30 na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

- w piątek – 13.09. – wspomnienie św. Jana Chryzostoma.
- w sobotę – 14.09. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to także Odpust w kaplicy na Osadzie Dolnej – Msza św. odpustowa będzie tam o godz. 16:00.

3. W 80-tą rocznicę niemieckiego mordu na mieszkańcach Rawy oraz założenia obozu jenieckiego przy naszym kościele zapraszamy na Uroczystość, która odbędzie się 10 września. Rozpocznie się ona o 17:30 przed naszym kościołem od wprowadzenia - 40 symboli pamięci ze świecami oraz sztandarów. Później będzie miało miejsce otwarcie wystawy stałej "Rawska Via dolorosa". Następnie będzie wykład historyczny, Msza św. i projekcja filmu jaki o wspomnieniach swojej babci z czasów wojny zrealizował jeden z uczniów rawskiej podstawówki. Na koniec w piwnicy Centrum Spotkań i Dialogu odbędzie się panel dyskusyjny. Dokonany przez Niemców mord a jeszcze bardziej założony przez Niemców obóz jeniecki przez lata był zapomnianą tragedią z czasów wojny. Teraz po osiemdziesięciu latach przywracamy pamięć o tych, którzy wtedy cierpieli.

4. Z racji nowego roku szkolnego, dzisiaj będzie specjalna Msza św. o godz. 11.30. dla uczniów i pracowników oświaty. Wtedy również poświecimy tornistry oraz przybory szkolne dla dzieci klas I-szych i „zerówek”.

5. Dzisiaj gorąco zapraszamy na koncert organowy jaki  wykona w naszym kościele mistrz Adam Kowalski – organista z Bazyliki Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce. Koncert rozpocznie się o 19:00. Jest on możliwy dzięki naszemu projektowi „Rawska korona spotkań z kultura” z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

6. W sobotę po Mszy św. o 18:00 będzie pierwsze spotkanie Kursu przedmałżeńskiego.

7. Siostry nazaretanki organizują wyjazd na Jasną Górę w  dn.. 21-22 września, gdzie odbędzie się XXXV Pielgrzymka małżeństw i rodzin. Jest jeszcze 10 miejsc, zgłoszenia do 10 września. Bliższe informacje na plakacie w gablocie i u sióstr.

8. Już w sobotę będzie ogólnopolskie spotkanie „Polska pod krzyżem”. Zachęcamy do wyjazdu do Włocławka – wyjazd  spod kościoła o 6:30. Tych, którzy chcieliby się pomodlić u nas, zapraszamy na 15:00. Rozpoczniemy w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia, a potem przejdziemy na plac pod krzyż, gdzie będzie Droga Krzyżowa. Prosimy przynieść krzyże z domu. Będą one pobłogosławione.

9. W sobotę odbędzie się diecezjalne spotkanie młodych w Łowiczu – organizujemy wyjazd. Szczegółowych informacji udziela ks. Paweł.

10. Dzisiaj od godz.14. Burmistrz Miasta zaprasza na Festyn Witaj Przedszkolaku, na terenie Centrum Kupieckiego Rawiak. W programie wiele atrakcji dla najmłodszych – szczegóły na Tablicy.

11. Starosta Rawski zaprasza za tydzień w niedzielę na festyn „Wszystkie dzieci nasze są” Odbędzie się on od 15:00 na terenie naszego Liceum – szczegóły na Tablicy.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.

13. W minionym tygodniu nie było pogrzebów. Pomódlmy się za tych którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …

14. Po Mszy św. zapraszamy Was do piwnic naszego Centrum Spotkań i Dialogu (wejście od strony podwórka) czekają tam na Was kochani – ciasta i napoje. Jest to również owoc projektu z Budżetu Obywatelskiego pt.: „Rawską korona spotkań z kulturą”.