XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.09.2021 r. - OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj w naszej parafii przypada Diecezjalny Dzień Modlitw w intencji powołań
  do kapłaństwa, szczególnie do naszego łowickiego Seminarium Duchownego. Studiuje
  w nim dwóch naszych kleryków: Mateusz i Filip. Za chwilę powiedzą nam o ich życiu seminaryjnym i drodze powołania. Ogarnijmy ich modlitwą. A sprawę powołań przedstawimy Panu Bogu słowami specjalnej modlitwy. Na godzinę 13:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zaś o godz. 17:30 odbędzie się Nabożeństwo eucharystyczne połączone z procesją i modlitwą o powołania do naszego łowickiego seminarium. W intencji powołań przez całą niedzielę ofiarujmy trochę czasu na adorację Pana Jezusa w Kaplicy Dusz Czyśćcowych.
 2. Z racji rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będziemy się modlić podczas Mszy św. o 11:30 za: dzieci, młodzież, rodziców oraz pracowników oświaty. Poświęcimy też tornistry oraz przybory szkolne dla dzieci klas I-szych oraz „zerówek”.
 3. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną.
 4. Jutro na Mszę św. o 18.00 zapraszamy małżeństwa, które zawarły sakrament w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale też i pozostałe małżeństwa oraz rodziny.
 5. Od jutra zacznie działać Poradnia Rodzinna dla małżeństw - spotkania prowadzą: Państwo: Agnieszka i Tomasz Sudakowscy – każdy pierwszy poniedziałek m-ca po Mszy św. o 18:00. Od najbliższej soboty po Mszy św. o 18:00 rozpoczną się także spotkania Kursu przedmałżeńskiego.
 6. W środę obchodzimy święto Narodzenia NMP – podczas mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.
 7. Już za tydzień będziemy się cieszyć beatyfikacją ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z pewnością był On i w naszej parafii. Chcemy przy okazji beatyfikacji zorganizować wystawę zdjęć z pobytu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w naszej parafii i mieście. Bardzo prosimy o udostępnienie nam (do kancelarii lub do ks. proboszcza) zdjęć, które po wykonaniu kopii zwrócimy oraz pisemnych wspomnień ze spotkań z tym Niezłomnym Prymasem.
 8. Zapraszamy także na czuwanie przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia, nasza młodzież poprowadzi w sobotę od 19:00 Wieczór Uwielbienia.
 9. Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają 10 września do Altany w Parku Miejskim, gdzie odbędzie się Rawski Dzień Trzeźwości. W programie: od godz. 16:00 Animacje dla dzieci, tor przeszkód z alkogoglami, ciepły poczęstunek a potem będzie Piotra Nagiela.
 10. Za tydzień w niedzielę będziemy mogli pomóc małej Zosi, chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę na konieczna i pilną operację.
 11. Zachęcamy do czytania:: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela są dostępne na stoliku przed kancelarią.
 12. W minionym tygodniu nie było pogrzebów, ale pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …