XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.

- w piątek – 3.09. – wspomnienie św. Grzegorza Wlk.

- w sobotę – 4.09. – wspomnienie bł. Marii Stelli i 11 Towarzyszek, dziewic i męczennic, będzie msza św. o 7:00 w intencjach jakie złożycie.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10:00 będzie specjalne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II dla kobiet w stanie błogosławionym oraz dla małżeństw oczekujących dziecka.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Dożynki Powiatowe w Regnowie, które rozpoczną się o godz. 12:00 od Mszy św., którą sprawować będzie ks. Bp. Wojciech Osial.
  3. Dzisiaj wieczorem, o 19:00 będzie u nas Koncert organowy w wykonaniu p. Arkadiusza Popławskiego. Z racji roku św. Józefa koncert będzie ku czci Tego świętego. Koncert będzie zorganizowany w ramach Rawskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.
  4. W środę 1 września w 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej o godz. 12:00 odbędą się uroczystości na naszym cmentarzu parafialnym - szczegóły obchodów są na Tablicy.
  5. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać w naszej Parafii dzień modlitw w intencji powołań do kapłaństwa, szczególnie do naszego łowickiego Seminarium Duchownego. Podczas każdej Mszy św. będą zanoszone do Boga stosowne modlitwy. Na godzinę 13:00 zapraszamy na specjalną Mszę św. w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Natomiast o godz. 17:30 odbędzie się Nabożeństwo eucharystyczne połączone z procesją i modlitwą o powołania do naszego łowickiego seminarium. Prosimy o modlitwę, aby nie zabrakło księży, którzy będą dawać nam Chrystusa. W tej intencji przez całą niedzielę ofiarujmy trochę czasu na adorację Pana Jezusa w Kaplicy Dusz Czyśćcowych.
  6. Za tydzień również z racji rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będziemy się modlić za: dzieci, młodzież, rodziców oraz pracowników oświaty podczas Mszy św. o godz. 11:30. Będziemy wdzięczni jak poszczególne szkoły przyjdą ze swoimi sztandarami.
  7. Od września wracamy do Mszy św. o 16:00 w Kaplicy na Osadzie. Spowiedź jest u nas podczas każdej Mszy św. a dodatkowo będzie codziennie od poniedziałku do piątku od 17:30 do 18:00. Kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 9:00 do 10:00 i od 16:00 do 18:00 a w soboty przed południem.
  8. Kurs przedmałżeński będzie się odbywał w soboty po Mszy św. o 18:00 a pierwsze spotkanie będzie 11 września.
  9. Powracają po wakacjach spotkania grup parafialnych.
  10. Przed kościołem panie z Biblioteki Powiatowej zbierają podpisy pod ich projektem do Budżetu Obywatelskiego – wesprzyjmy ten dobry projekt.
  11. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na 15:00 do kaplicy Dusz na modlitwę Koronką i na 17:30 w kościele na comiesięczną modlitwę za osoby powołane z naszej parafii.
  12. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o 7:00 będzie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, od 9:00 kapłani odwiedzą chorych. Zaś od godz.17:00 będzie możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci i młodzież do praktyki I-szych piątków miesiąca.
  13. W pierwszą sobotę po Mszy św. o 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii Loretańskiej.
  14. Dziś o godzinie 16.00 na terenie zielonym przy MDKu odbędzie się impreza GRAMY NA FINAŁ LATA. Wystąpi między innymi orkiestra OSP w Rawie Mazowieckiej. Tradycyjnie będzie dużo atrakcji dla dzieci. W razie niepogody impreza odbędzie się w sali widowiskowej.
  15. Stowarzyszenie Hospicjum w Rawie Maz. zaprasza osoby pełnoletnie na specjalistyczne szkolenie wolontariuszy – szczegóły są podane na plakacie.
  16. Tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela są dostępne na stoliku przed kancelarią. Prosimy weźcie też „Dobre nowiny” darmową gazetę poświęconą beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.
  17. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Janiny Nowak z ul. Solidarności. Za nią, za poległych w obronie naszej Ojczyzny, za wszystkie ofiary wojen i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …