XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2019 r.

1. Zapraszamy dzisiaj (1 wrześnią) na godz. 16:00 na Mszę św. przy odnowionym pomniku upamiętniającym zamordowanie przez sowieckich żołnierzy w styczniu 1945r franciszkanina z Niepokalanowa o. Wilhelma (Wacława Deperasa). Jak z przykrością informowaliśmy pomnik ten w czerwcu tego roku został sprofanowany. A teraz dzięki Wójtowi Gminy został odnowiony. Mszy św. przewodniczyć będzie Gwardian z Niepokalanowa - o. Grzegorz Maria Szymanik. Jest to dla nas bardzo ważna uroczystość stąd proszę, abyście licznie tam przybyli. Uroczystość ta będzie połączona z obchodami 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości upamiętniające wybuch wojny odbędą się również w tym dniu o 13:00 na cmentarzu rawskim a o 14:00 w Muzeum Ziemi Rawskiej gdzie będzie otwarta wystawa pt.: „Rawa Maz. W czasie II wojny światowej”.  Zaś MDK dla upamiętnienia tej rocznicy zaprasza dzisiaj na 19:00 na koncert Rawianina Michała Błockiego zatytułowany NA POLSKĄ NUTĘ.

2. Kolejnym momentem upamiętnienia rocznicy wybuchu wojny będą uroczystości jakie zorganizujemy 10 września w 80-tą rocznicę niemieckiego mordu na mieszkańcach Rawy oraz założenia obozu jenieckiego przy naszym kościele. Szczegóły podamy za tydzień.

3. Z racji dzisiejszych uroczystości nie będzie nabożeństwa o 17:30.

- we wtorek – 3.09. wspomnienie sw. Grzegorza Wielkiego,
- w środę – 4.09. wspomnienie bł. Marii Stelli i 11 Towarzyszek, dziewic i męczennic, podczas mszy św. będzie możliwe oddanie czci relikwiom błogosławionych.

5. Jutro rozpocznie się nowy rok szkolny, z tej okazji za tydzień w niedzielę będzie specjalna Msza św. o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i pracowników oświaty. Prosimy, aby poszczególne szkoły przyszły ze swoimi sztandarami. Wtedy również poświecimy tornistry oraz przybory szkolne dla dzieci klas I-szych i „zerówek”.

6. Zachęcamy ponownie do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Dusz Czyśćcowych (można zapisać się na listę – jest pod chórem). Tam także w pierwszy czwartek miesiąca – o 15.00 będzie modlitwa Koronką a o 17.30 modlitwa w intencji powołań. Będziemy imiennie wymieniać i modlić się za osoby powołane z naszej parafii. Także będziemy się modlić o nowe powołania z naszej parafii do życia zakonnego i do kapłaństwa a szczególnie do Naszego łowickiego Seminarium.  Zaś w I-szy piątek będziemy modlić się litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7:00. Kapłani odwiedzą również chorych. Można zgłaszać nowe osoby chore.

7. Za tydzień polecamy gorąco koncert organowy jaki  wykona w naszym kościele mistrz Adam Kowalski – organista z Bazyliki Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce. Koncert rozpocznie się o 19:00. Jest on możliwy dzięki naszemu projektowi „Rawska korona spotkań z kultura” z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

8. Od dzisiaj wracamy do zwykłego porządku Mszy św. niedzielnych. Będą także w niedziele msze św. w Kaplicy na Osadzie o 16:00 (za tydzień dopiero). Zaś Msza św. w kaplicy przy cmentarzu będzie o 8:00. Kancelaria będzie czynna przed i po południu a w soboty od godz. 9:00 do 10:00.

9. O terminie Kursu przedmałżeńskiego poinformujemy za tydzień.

10. Są miejsca na pielgrzymkę do Torunia na dziękczynienie za Radio Maryja. Wyjazd w sobotę spod kościoła OO. Pasjonistów o 6:30, Szczegółowe informacje są na Tablicy.

11. Już niedługo będzie ogólnopolskie spotkanie „Polska pod krzyżem”. Zachęcamy do wyjazdu do Włocławka w dniu 14 września. Dla tych zaś, którzy nie mogą pojechać zorganizujemy takie spotkanie u nas w parafii.

12. Burmistrz Miasta oraz Pani Przewodnicząca Rady zapraszają najmłodszych mieszkańców na  Festyn pt. ”Witaj Przedszkolaku” - za tydzień w niedzielę w godz. 14.00 – 18.00  na terenie Centrum Kupieckiego „Rawiak”.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Ireny Broniarek z ul. Kościuszki. Za nią,  za tych którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …