XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na godz. 17.30 na Nieszpory niedzielne.
  2. Za tydzień w niedzielę 25.07 wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. Pojazdy będziemy święcić po każdej Mszy św.
  3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na Tacę inwestycyjną – na pokrycie kosztów ogrodzenia i alejek i na nowej części cmentarza – Bóg zapłać. Dzisiaj podczas Mszy św. o 13:00 będziemy się modlić za dobrodziejów remontu oraz wszystkich wspierających naszą parafię.
  4. Za miesiąc, 22 sierpniu, będziemy dziękować Bogu za plony. Gospodarzami dożynek będą mieszkańcy Wałowic i Starego Dworu. Już dzisiaj prosimy, aby każda wioska przygotowała wieniec dożynkowy. Warto go uczynić samodzielnie a nie kupować. Niech będzie skromny ale za to będzie naszym darem wdzięczności Bogu. Prosimy sołtysów wiosek z naszej parafii o podjęcie przygotowań.
  5. Zakończyliśmy na cmentarzu roboty przy budowie alejek i chodników na nowej części cmentarza. Będą one służyć wygodzie nawiedzających groby i usprawnią trasę konduktów na nowy cmentarz. Prosimy jednocześnie o to, aby dbać o porządek i segregację śmieci. Pamiętajmy o zasadzie - zamiast kwiatów i zniczy ważniejsza jest modlitwa.
  6. Zapraszamy na XXVI Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasna Górę w dniach 6-14 sierpnia. Zapisy tylko przez stronę internetowa i na Facebooku. Spotkanie organizacje Grupy brązowej z nowym przewodnikiem odbędzie się za tydzień -25 lipca w naszym kościele o 19:30.
  7. Przed beatyfikacją ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego byliśmy na pielgrzymce do miejsc związanych z uwięzieniem Prymasa Tysiąclecia: Rywałd i Stoczek Warmiński a przy okazji zwiedziliśmy Św. Lipkę i Gietrzwałd. Przed nami jeszcze dwie pielgrzymki: do Komańczy a przy okazji zwiedzimy m.in. Sandomierz (2 i 3 sierpnia) – koszt 310 zł i do Prudnika Śląskiego a przy okazji zwiedzimy Górę św. Anny i Jasną Górę (9 i 10 sierpnia) – koszt 300 zł. Zapisy i wpłaty prosimy koniecznie dokonać w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii.
  8. Dziś o godzinie 16.00 do altany w parku miejskim zapraszają rawscy seniorzy na "piękne śpiewanie oraz tańcowanie"
    W dniu 25 lipca przy MDKu najmłodsi będą mogli obejrzeć teatr plenerowy, uczestniczyć w warsztatach i animacjach plastyczne a dorośli posłuchać przebojów zespołów Czerwone  Gitary i Trzy Korony. Początek o godzinie  16.00.
  9. Tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny są dostępne na stoliku przed kancelarią.
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Jozefa Wojdala. Za niego, za wszystkich dobrodziejów naszego kościoła i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …