XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.07.2021 r.

1. Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.

- w poniedziałek – 12.07 – wspomnienie św. Brunona, Bp i Męczennika.

- w czwartek – 15.07 – wspomnienie św. Bonawentury, Bp i Doktora Kościoła.

- w piątek – 16.07 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Wspomnienie to przypomina nam o szkaplerzu. Nosząc go mamy duchową obronę przed niebezpieczeństwami a szczególnie przed „ogniem piekielnym”. Wtedy podczas Mszy św. o 18:00 „nałożymy” szkaplerz osobom, które pragną go nosić. Matka Boża Szkaplerzna jest Wspomożycielką dusz czyśćcowych. Będzie można nabyć szkaplerz w kancelarii.

1. Dzisiaj zapraszamy na charytatywny piknik, z którego pozyskane środki przeznaczone zostaną na leczenie Andżeliki Kocik, 9-letniej dziewczynki z Białej Rawskiej zmagającej się z glejakami w głowie, której grozi utrata wzroku.
    Po każdej mszy świętej będzie można nabyć domowe wypieki. Dodatkowo między godziną 9:30 a 14:00 w ogrodzie przyparafialnym przygotowane będą atrakcje dla dzieci i rodzin (wata cukrowa & popcorn, zabawa fantowa, animacje dla maluchów, spotkanie z klaunem, kiermasz książek i możliwość spotkania dwóch alpak. Prosimy o wsparcie tej szczytnej akcji. Są pryz tej okazji zbierane podpisy dla poparcia projektu do Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego dotyczącego wspierania rodzin wielodzietnych
  2. Przed beatyfikacją ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego organizujemy dwudniowe pielgrzymki autokarowe do miejsc związanych z uwięzieniem Prymasa Tysiąclecia:

Najbliższa już w czwartek i piątek do Rywałdu i Stoczka Warmińskiego a przy okazji zwiedzimy Św. Lipkę i Gietrzwałd – koszt 330 zł – UWAGA: są miejsca wolne. Także zapisujemy na pielgrzymkę do Komańczy a przy okazji zwiedzimy m.in. Sandomierz (2 i 3 sierpnia) – koszt 310 zł i do Prudnika Śląskiego a przy okazji zwiedzimy Górę św. Anny i Jasną Górę (9 i 10 sierpnia) – koszt 300 zł.

1. Można już się zapisywać na Diecezjalna Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę – szczegóły na plakacie.
  2. Ostatni huragan połamał wiele gałęzi na cmentarzu, będą one usuwane, ale nawiedzając groby prosimy o uwagę.
  3. Tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny są dostępne na stoliku przed kancelarią. W Gościu polecamy artykuł o rawskich Rycerzach Kolumba i odpuście w Miasteczku a w tygodniku Niedziela m.in. o sanktuarium w Kodniu.
  4. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Czesława Porczyka z Podlasu i +Jarosława Stańczyka z ul. Łowickiej. Za nich, za wszystkich dobrodziejów naszego kościoła i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …