XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na godz. 17:30 na Nabożeństwo różańcowe z rozważaniami, które towarzyszą naszym pielgrzymom na Jasną Górę. Przekazuję pozdrowienia od przewodnika „czekoladek” ks. Pawła i od wszystkich pielgrzymów. W środę łowicka pielgrzymka wchodzi na Jasną Górę. Bardzo dziękuję tym, którzy ich wspierali. Bóg zapłać gospodarzom z Chrust i Podkonic Miejskich, którzy przyjęli gości z Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickiej,

- w środę – 14.08. – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

- w czwartek –15.08. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. będą o: 7:00, 8:45, 10:00, 11:30 oraz o 18:00. Podczas każdej Mszy św. będziemy błogosławić zioła i kwiaty. W tym dniu obchodzimy Święto Wojska Polskiego i stąd Burmistrz naszego Miasta wraz z Panią Przewodniczącą Rady zaprasza na Mszę św. o 11:30, podczas której będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny oraz opiekę Matki Boże a potem będzie przemarsz na uroczystości na cmentarzu.

- w sobotę – 17.08. – wspomnienie św. Jacka, kapłana.

1. Zespół "Cymbarka z Cielądza wystąpi dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10:00 a potem będzie krótki koncert.
  2. Zaś w czwartek w Uroczystość Wniebowzięcia po Mszy sw. o 18:00 bardzo zapraszam na wieczorny koncert: „Perły Muzyki klasycznej”
  3. Już za tydzień będziemy mieli Dożynki parafialne. Ich gospodarzami będą mieszkańcy Pasieki Wałowskiej. Chcemy razem dziękować Panu Bogu za wszystkie Jego dary. Prosimy, aby każda wioska przygotowała wieniec. Delegacje z wieńcami zgromadzą się przy pomniku św. Jana Pawła II o 11.20.
  4. Już zapowiadamy, że tydzień później (25 sierpnia odbędą się u nas Dożynki Powiatowe na których będzie ks. Bp. Wojciech Osial, poświęci On także w tym dniu naszą Kaplicę Dusz Czyśćcowych.
  5. MDK zaprasza dzisiaj o 16:00 na spotkanie z młodym, utalentowanym rawskim artystą - gitarzystą Adamem Antkowiakiem.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  7. W minionym tygodniu nie było pogrzebów ale pomódlmy się za śp. Ks. prął. Mieczysława Iwanickiego (o 11:30 będzie u nas ks. bp. Józef Zawitkowski, który odprawi Mszę św. Jego intencji), naszych zmarłych i za tych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu: Wieczny odpoczynek …