XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2019 r. – OGŁOSZENIA

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca modlimy się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszamy na nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz procesją o godz. 17.30.
– w czwartek – 11.07 – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

– w piątek – 12.07 – wspomnienie św. Brunona  z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

– w sobotę – 13.07 – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. Przypominamy, że od dziś w czasie wakacji w niedziele będzie dodatkowa Msza św. o 20.00, zamiast tej o godz. 13.00. Kancelaria będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych od 00 do 18.00. Chrzty będą udzielane podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 11.30.
4. Dzisiaj po Mszy św. o 18:00 będzie niezwykła okazja aby wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu organisty – mistrza z katedry w Oliwie Pana Blazeja Musiałczyka. Podczas koncertu usłyszymy utwory J.S Bacha, Lefebure-Welly’ego, Boellmanna, Rheinberger’a, Haendla, C.S. Lang’a. Po koncercie w piwnicach Kolegium będzie panel dyskusyjny z Wykonawcą oraz kawa i ciasto. Koncert organizujemy w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego pt.: “Rawska Korona Spotkań z Kulturą – bogactwo województwa łódzkiego”.
5. W sobotę od 14:00 do 17:00 będzie kolejny piknik parafialny na dziedzińcu przy kolegium – będą różne zabawy i konkursy dla dzieci z ciekawymi nagrodami, Będzie również muzyka i grill oraz ciasto i włoska kawa. W piwnicach kolegium będzie można obejrzeć film. To również dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Zapraszamy każdego.
6. Dziękujemy Panu senatorowi Rafałowi Ambroziakowi za pomoc w pozyskaniu środków na remont. Bóg zapłać również fundatorem konserwacji ołtarzy bocznych: Państwu Wasilewskim – ołtarza MB Częstochowskiej i członkom Rady Ekonomicznej – ołtarza Para Jezusa Ukrzyżowanego.
7. Prosimy nadal zwracać uwagę na strój w jakim przychodzimy do świątyni – uszanujmy to, że wchodzimy do Bożego Domu a nie na plażę!
8. Za tydzień w niedzielę o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury odbędą się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Podczas koncertu obejrzymy i usłyszymy zespoły z Białorusi, Serbii i Polski. Wstęp jest bezpłatny – zapraszamy.
9. Polecam do lektury prasę katolicką: Gość Niedzielny i Tygodnik Niedziela. .W zakrystii można nabyć poprzednie numery tych gazet, w których są artykuły nt naszego remontu i uroczystości dziękczynienia. Dużo daje nam do myślenia to, że rawskie media nie zrelacjonowały tak historycznego wydarzenia w naszym mieście.
10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Zofii Zdrojewskiej i +Teresy Kaczmarek z ul. Tomaszowskiej oraz +Andrzeja Grzyba z ul. Sadowej i +Tadeusza Mizerskiego z Podlasia. Za nich za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …