XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2019 r. – OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – godz. 17.30.
2. W tym tygodniu obchodzimy w:
–  środę 3.07.– święto św. Tomasza Ap.;

– w sobotę 6.07 – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

3. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele będzie dodatkowa Msza św. o 20.00, zamiast tej o godz. 13.00. Nie będzie także Mszy św. o 8:00 w kaplicy św. Józefa przy cmentarzu. Pozostałe Msze św. niedzielne oraz w tygodniu będą bez zmian. Kancelaria będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych od 00 do 18.00. Na czas wakacyjny nie będzie także czynna Poradnia Życia Rodzinnego oraz zawieszamy Kursy przedmałżeńskie. Modlitwa za zmarłych (Wypominki) będzie po.: 8:15 i po 10:00. Chrzty będą udzielane podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 11.30, a zapowiedzi będą odczytywane przed tą Mszą św.
4. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota. Pamiętajmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. W czwartek adoracja od godz. 00 a potem od 17.30 Modlitwa za osoby powołane, zaś w piątek i sobotę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litanie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się po wakacjach.
5. Dzisiaj jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca modlimy się za kobiety w stanie błogosławionym oraz za małżonków pragnących narodzin dziecka, stąd na koniec mszy św. o godz. 10.00 będzie udzielane specjalne błogosławieństwo tym osobom.
6. Również dzisiaj w Miasteczku Krwi Chrystusa u Sióstr Misjonarek – odpust ku czci Krwi Chrystusa. Rozpocznie się on od Mszy św. o godz. 00 a później będzie Festyn Rodzinny – szczegółowy program na Tablicy ogłoszeniowej.
7. Jutro (w poniedziałek) nasi nauczyciele jadą w Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 14:00. Można się jeszcze dzisiaj zapisać!
8. Za pomoc w nagłośnieniu procesji Bożego Ciała oraz Oktawy pragniemy bardzo podziękować Panu Dyrektorowi MDK oraz pracownikom.
9. W minionym tygodniu otrzymaliśmy informację o zniszczeniu płyty upamiętniającej zamordowanie pod Rawą Maz. franciszkanina – o. Wilhelma (ks. Wacław Deperas). Ten powracający do klasztoru po tułaczce wojennej kapłan został zamordowany 31.01.1945 r. przy kapliczce we wsi Podlas przez sowieckich żołnierzy. Miał wtedy tylko 30 lat. Dopiero na początku lat 90 mógł tam stanąć kamień z tablicą, która upamiętniała to zabójstwo kapłan Najprawdopodobniej przed Bożym Ciałem została ona potłuczona. Sposób w jaki to uczyniono wyklucza przypadkowe zniszczenie. Jak powiedział ks. Proboszcz jest to kolejny w Polsce przykład jak rozsiewana przez niektóre media i polityków nienawiść do Kościoła i osób duchownych owocuje takimi barbarzyńskimi czynami. Jak widać ta fala dotarła i do naszego miasta. Policja poszukuje osób, które albo były mimowolnymi świadkami znieważenia tego pomnika lub posiadają informacje na ten temat. W kontekście tego aktu znieważenia módlmy się za tych, którzy sieją nienawiść i uderzają w chrześcijańskie fundamenty naszego Narodu.
10. Są jeszcze wolne miejsca na półkolonie jakie nasza parafia organizuje w sierpniu. Informacja o zapisach jest na stronie internetowej, w kancelarii oraz w gablotce na zewnątrz kościoła. Projekt sfinansowany zostanie w całości ze środków pozyskanych z Budżetu  Obywatelskiego Województwa Łódzkiego z projektu „Jesteśmy Młodzi i Piękni Bogactwem Swojego Regionu”. W sobotę od 14:00 do 17:00 będzie piknik parafialny na dziedzińcu – będą różne zabawy dla dzieci i muzyka.
11. Serdecznie zapraszamy do grupowego zwiedzania naszego kościoła, muzeum oraz kolegium pojezuickiego wraz z przewodnikiem od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 – 15:00 (należy wcześniej zgłosić grupę!!!). Natomiast osoby indywidualne zapraszamy w godzinach 10:00 – 11:00. Od jutra rusza także nasza parafialna kawiarenka. Dostępna będzie ona dla wszystkich chętnych od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 – 12:00. Serdecznie zapraszamy!
12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 18:00 będzie niezwykła okazja aby wysłuchać koncertu organowego w wykonaniu organisty – mistrza z katedry w Oliwie Pana Blazeja Musiałczyka. Podczas koncertu usłyszymy utwory J.S Bacha, Lefebure-Welly’ego, Boellmanna, Rheinberger’a, Haendla, C.S. Lang’a. Tak zwiedzanie muzeum  jak i koncert jest organizowany dzięki projektowi z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego pt.:  “Rawska Korona Spotkań z Kulturą – bogactwo województwa łódzkiego”
13. Są już na ogrodzeniu umieszczone Tablice – można jeszcze wykupić tak jak i być sponsorem małych ławek
14. Dziękujemy, że pomimo upałów większość z Was pamięta o odpowiednim stroju w jakim przychodzimy do świątyni. Prosimy nadal zwracać uwagę na strój– uszanujmy to, że wchodzimy do Bożego Domu a nie na plażę!
15. Polecam do lektury prasę katolicką. W  Tygodniku Niedziela aż na 2 strony materiał o naszych pracach oraz wywiad pochodzącym z Rawy ks.. Wojciechem Bartkowiczem.
16. W minionym tygodniu nie było pogrzebów. Pomódlmy się zatem za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …