XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.06.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa czerwcowe – codziennie o godz. 17.30.
  2. Dzisiaj jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca modlimy się za kobiety w stanie błogosławionym oraz za małżonków pragnących narodzin dziecka, stąd na koniec mszy św. o godz. 10.00 będzie udzielane specjalne błogosławieństwo tym osobom.
  3. Żegnamy dzisiaj dotychczasowych wikariuszy: ks. Grzegorza i ks. Sylwka, uczynimy to szczególnie podczas Mszy św. o 11:30. Dziękując im za posługę w naszej wspólnocie obiecujemy modlitwę i życzymy wszystkiego co najlepsze. Za tydzień powitamy nowych wikariuszy: ks. Wojciecha Kmaka i ks. Łukasza Cukierta.
  4. Dzisiaj w Miasteczku Krwi Chrystusa u Sióstr Misjonarek – odpust ku czci Krwi Chrystusa. Rozpocznie się on od Mszy św. o godz. 10.00 a później będzie Festyn Rodzinny – szczegółowy program na Tablicy ogłoszeniowej.
  5. W środę obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary w tę uroczystość są przeznaczone na tzw. Daninę św. Piotra. Osoby posługujące się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.
  6. W czasie wakacji w tym roku Msze św. niedzielne oraz w tygodniu będą bez zmian. Kancelaria będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku od 16.00 do 18.00. Na czas wakacyjny nie będzie także czynna Poradnia Życia Rodzinnego oraz zawieszamy Kursy przedmałżeńskie.
  7. W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek i sobota. Pamiętajmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. W piątek i sobotę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litanie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się po wakacjach. W pierwszą sobotę po Mszy św. o 8:00 zapraszamy do Kaplicy Dusz Czyśćcowych na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  8. Powiatowy Urząd Pracy prosił o przekazanie informacji, iż oferuje przedsiębiorcom, rolnikom itp. duże możliwości przyjęcia obywateli Ukrainy na staż. Szczegóły są podane na Tablicy.
  9. Zapraszamy do zwiedzania z przewodnikiem naszych obiektów (kościół, muzeum i krypty) – prosimy o uzgadnianie terminów. Więcej informacji na Tablicy.
  10. Dziękujemy, że pomimo upałów większość z Was pamięta o odpowiednim stroju w jakim przychodzimy do świątyni. Prosimy nadal zwracać uwagę na strój– uszanujmy to, że wchodzimy do Bożego Domu a nie na plażę!
  11. Polecam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela.
  12. W minionym odbyły się pogrzeb +Janiny Kucharskiej z Podlasu. Pomódlmy się w jej intencji i za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …