XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2024 r. - OGŁOSZENIA

  1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe - dzisiaj z procesją eucharystyczną o godz. 17.30 a w tygodniu po Mszy św. o 18:00.
  2. W tym tygodniu obchodzimy w:

- wtorek 24.06.– Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela;

- w czwartek będzie zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławimy wianki podczas każdej Mszy św. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. i procesję do OO. Pasjonistów na godz. 17.00. spotykamy się o godz. 16.45 w naszej świątyni skąd procesyjnie udamy się z feretronami i chorągwiami do „małego” kościółka – proszę, aby przedstawiciele wiosek i grup parafialnych zatroszczyli się o wzięcie chorągwi i feretronów. Dziękujemy ponownie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała a szczególnie tym, którzy przygotowali przepiękne dekoracje 4 ołtarzy, w ich intencji ks. proboszcz będzie sprawował Mszę św. na zakończenie Oktawy o 17:00 u Ojców.

- piątek 27.06 - Uroczystość NSPJ – można spożywać pokarmy mięsne.

- sobotę 28.06 – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

  1. Gościmy o. Rafał Pujsza - pasjonistę, który przybliża nam postać o. Bernarda Kryszkiewicza.
  2. Zapraszamy dziś w Miasteczku na odpust ku czci Krwi Chrystusa. Rozpocznie się on od Mszy św. o godz. 10:00 a później będzie Festyn Rodzinny – szczegółowy program na Tablicy ogłoszeniowej.
  3. Każdy widzi jak dzisiaj potrzeba modlitwy o pokój, prosiła o to Maryja objawiając się w Fatimie czy Lourdes. Chcemy od jutra do końca sierpnia od poniedziałku do piątku codziennie modlić się w Ogrodzie Dialogu w tej intencji o 17:15 modlitwą różańcową przy kamiennym różańcu. Świat stoi dzisiaj na krawędzi wojny światowej dlatego tak ważna jest modlitwa o pokój – zapraszamy przyjdź i Ty.
  4. Bardzo prosimy o zagłosowanie na dwa nasze Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. To już ostatni tydzień, kiedy można głosować. Bardzo prosimy o pomoc gdyż mamy na razie mało oddanych kart. Potrzebujemy bardzo wielu głosów, prosimy weźcie po kilka kart na oba projekty i poproście Waszych bliskich. To nic nie kosztuje a przyniesie duże korzyści dla parafii (ok 140 tyś PLN).
  5. Spotkanie dla pielgrzymów do Włoch będzie w środę po Mszy św. o 18:00.
  6. To już ostatnie dni, aby zapisac się na pielgrzymkę do Lourdes od 30 sierpnia do 5 wrzesnia. Informacje w kancelarii.
  7. W piątek, w dzień końca roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę św. dziękczynną o godz. 8:00. W tym miejscu bardzo dziękujemy Dyrekcji naszych szkół, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom za owocną współpracę z parafią. Szczególnie chcemy podziękować naszym katechetom za ich pracę w szkole i parafii. W tym czasie zamętu troszczą się oni o religijne wychowanie dzieci i młodzieży. Wiara, którą przekazują katecheci otwiera młodego człowieka na wymiar duchowy: świętość i miłość. Doceńmy ich zaangażowanie i dziękujmy gdyż ich praca jest bardzo trudna. Wyraźmy jednocześnie stanowczy sprzeciw wobec działań MEN dążących do „wyrzucenia” jak kiedyś komuniści lekcji religii ze szkół a w miejsce przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie” wprowadza przedmiot pod piękną nazwą „Edukację zdrowotna”, który w rzeczywistości jak napisali księża biskupi będzie formą deprawacji.
  8. W sobotę zapraszamy na Procesję Światła wzorowaną na procesji z modlitwą za chorych w Lourdes. Rozpocznie się ona od Mszy św. o 18:00 – prosimy przynieść świece. Intencje za chorych można składać w grocie.
  9. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca zwyczaj modlitwy za kobiety w stanie błogosławionym oraz za małżonków pragnących narodzin dziecka, stąd w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na koniec mszy św. o godz. 10.00 będzie udzielane specjalne błogosławieństwo tym osobom.
  10. Kościół to Dom Boży – pamiętajmy o tym, że nie można do niego wchodzić jak na plaże. Prosimy szczególnie panie, aby dbały o odpowiedni strój. Szczególnie na ślubach mamy problem, że są osoby, które przychodzą wręcz „półnagie”. Nie jest to miłe, aby je prosić o wyjście, ale ze względu na szacunek da miejsca świętego trzeba wzajemnie sobie zwracać grzecznie uwagę. Jeśli nie mamy właściwego stroju to stańmy przed kościołem. Dziękujemy za zrozumienie.
  11. Nasz Ogród Dialogu jest licznie odwiedzany. Zwracamy się z prośbą, aby osoby chętne pomogły nam w pieleniu z chwastów terenu ogrodu. Bardzo prosimy i już dziękujemy.
  12. Bardzo dziękujemy p. Andrzejowi i p. Alicji Markowicz z Hurtowni lodów i ryb za podarowane lody dla dzieci.
  13. Polecam do lektury prasę katolicką. Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Są do nabycia pod chórem.
  14. W tym tygodniu był pogrzeb: + Pawła Kwiecińskiego z Placu Wolności. Za Niego i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …