XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019 r. – OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzisiaj o godz. 17.30. W dni powszednie nabożeństwa to odprawiamy po Mszy św. o godz. 18.00 połączone w czasie Oktawy z procesja eucharystyczną.
2. W tym tygodniu obchodzimy w:
–  poniedziałek 24.06.– Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela;

– w piątek 27.06. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

– w sobotę 28.06 – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary w tę uroczystość są przeznaczone na tzw. Daninę św. Piotra. Osoby posługujące się  dewocjonaliami poświeconymi przez Ojca świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.

3. Z racji imienin s. Pauli zapraszamy we wtorek na Mszę św. o 7:00 w Jej intencji zaś środę o 18:00 będziemy się modlić w intencji ks. Pawła Olszewskiego.
4. Dziś podczas Mszy św. we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Jak to usłyszeliśmy w Oświadczeniu Przewodniczącego KEP, będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje jakie miały ostatnio miejsce w naszej Ojczyznie.
5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławimy wianki podczas każdej Mszy św. W tym dniu zapraszamy także na Mszę św. i procesję eucharystyczną do OO. Pasjonistów na godz. 17.00. Proszę o przygotowanie chorągwi i feretronów, abyśmy i my uczestniczyli w tej procesji. Spotykamy się o godz. 16.45 w naszej świątyni skąd procesyjnie udamy się z feretronami i chorągwiami do „małego” kościółka.
6. Przypominamy, że za tydzień jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca zwyczaj modlitwy za kobiety w stanie błogosławionym oraz za małżonków pragnących narodzin dziecka, stąd w każdą ostatnią niedzielę miesiąca na koniec mszy św. o godz. 10.00 będzie udzielane specjalne błogosławieństwo tym osobom.
7. Wszystkich nauczycieli zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca – informacje u p. Renaty Firek.  Także Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do tego sanktuarium 14 lipca – szczegóły na tablicy.
8. Przypominamy, że w sierpniu nasza parafia organizuje półkolonie dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych. Informacje na ten temat i nr telefonu, pod który można zgłaszać chętnych, znajdują się obok  salki przy bocznym wejściu z kościoła. Projekt sfinansowany zostanie w całości ze środków pozyskanych z Budżetu  Obywatelskiego. Rekrutację chcielibyśmy zakończyć najpóźniej do 6.07.
9. Tydzień temu z ofiar na Tacę inwestycyjną przeznaczonych na remont kościoła zebraliśmy: ….. PLN. Modlimy się nadal za wstawiennictwem św. Józefa gdyż musimy spłacać nasze zadłużenia w związku z tą inwestycja. Nie byli jeszcze wyczytywani sponsorzy naszych ławek stąd teraz ich wyczytamy – dziękując za dobroć serca. Stosowne tabliczki są umieszczone z boku ławek. Zachęcam, aby być sponsorem ławek bez oparcia gdyż kilka z nich nie ma jeszcze fundatorów – przeczytać załączoną listę. W najbliższym tygodniu zostaną umieszczone na parkanie przy kościele Tablice granitowe ze sponsorami naszego remontu, jeśli ktoś chciałby jeszcze zakupić taką tablicę to proszę o kontakt z ks. Proboszczem
10. Za tydzień w Miasteczku Krwi Chrystusa u Sióstr Misjonarek – odpust ku czci Krwi Chrystusa. Rozpocznie się on od Mszy św. o godz. 10:00, którą sprawować będzie ks. bp. Andrzej F. Dziuba, później będzie Festyn Rodzinny – szczegółowy program na Tablicy ogłoszeniowej.
11. Polecam do lektury prasę katolicką. Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Pod chórem można pobrać darmową gazetę „Dobre Nowiny”
12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby:  + Agaty Ścieszko z Rogoża i +Witolda Marcinkowskiego z ul. Tomaszowskiej. Zmarła również s. nazaretanka ………………., która przed laty była w naszej parafii. Za nią  i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …