XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021 r. -OGŁOSZENIA

 1. Zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:30 dziękowaliśmy Panu Bogu za mijający rok szkolny
  i katechetyczny, a także prosiliśmy o opiekę Bożą dla dzieci, młodzieży, pedagogów oraz wszystkich osób związanych ze środowiskiem szkolnym.
 3. W tym tygodniu przeżywamy:
 • w poniedziałek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 • w środę – Dzień Ojca
 • w czwartek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
 1. Od najbliższej środy rozpoczynamy nową inicjatywę duszpasterską. W Roku Św. Józefa w każdą środę, podczas nowenny do Św. Józefa, o godz. 8:00, będziemy odczytywać
  i modlić się w intencjach złożonych do specjalnego koszyczka usytuowanego przy ołtarzu Św. Józefa. Jednocześnie znajdzie się tam także wazon, do którego będzie można przynosić żywe kwiaty – lilie w podziękowaniu za otrzymane łaski za wstawiennictwem Św. Józefa.
 2. Zakończyliśmy prace dotyczące ogrodzenia nowej części cmentarza. Bóg zapłać firmie p. Tomasza Masłochy, który je wykonał. Zaś w minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace przy układania 2 głównych alej na nowym cmentarzu. Koszt ich wykonania wyniesie ponad 100 tys. PLN. Dziękujemy za przekazywane ofiary na ten cel.
 3. Za tydzień w Miasteczku Krwi Chrystusa u Sióstr Misjonarek – odpust ku czci Krwi Chrystusa. Rozpocznie się on od Mszy św. o godz. 10:00, którą sprawować będzie ks. Abp. Grzegorz Ryś, później będzie Festyn Rodzinny – szczegółowy program na Tablicy ogłoszeniowej.
 4. Skauci Europy zapraszają do obejrzenia wystawy "Rawscy Skauci jak Zawisza" prezentującej zdjęcia z lat 2015-2020. Jej otwarcie nastąpi 26 czerwca (sobota) o godz. 11:00 w holu Biblioteki dla dzieci. Wystawa będzie dostępna przez całe wakacje.

W tym dniu, Skauci, organizują także dla dzieci z rodzicami grę miejską pod hasłem „Na tropie rawskiego skarbu”, która odbędzie się w godz. 10:00-13:00 po ulicach Rawy Mazowieckiej - regulamin i informacja o zapisach na plakacie w gablocie.

 

 1. Na zakończenie naszych prac rewitalizacyjnych na okalającym kościół murze zostały umieszczone granitowe tablice sponsorów prac. Jeżeli ktoś chciałby umieścić swoją tablicę to nadal jest to możliwe. Więcej informacji można uzyskać w kancelarii parafialnej.
 2. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjna.
 3. Koło Przyjaciół Radia Maryi w Rawie Maz. zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę
  w dniu 11 lipca br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 4. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 będziemy się modlili w intencji
  ks. Pawła z racji imienin i innych ciekawych okazji…
 5. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać min. Artykuł „Kiedy matka nie poznaje” o opiece nad osobami w podeszłym wieku, zaś w tygodniku Niedziela Artykuły: „Każda aborcja ma twarz konkretnej osoby” oraz „Ojcem być”.
 6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: + Stanisławy Piekarek z ul. Łowickiej. Za nią i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …