XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe - codziennie o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu przeżywamy:
  • we wtorek– wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie ma postu w ten dzień.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  1. Dziękujemy ponownie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała, szczególnie tym, którzy przygotowali dekoracje 4 ołtarzy oraz naszej Policji i Straży Miejskiej za porządek i bezpieczeństwo procesji.
  2. W czwartek będzie zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławimy wianki podczas każdej Mszy św. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. i procesję do OO. Pasjonistów na godz. 17.00. spotykamy się o godz. 16.45 w naszej świątyni skąd procesyjnie udamy się z feretronami i chorągwiami do „małego” kościółka – proszę, aby przedstawiciele wiosek i grup parafialnych zatroszczyli się o wzięcie wszystkich chorągwi i feretronów.
  3. W piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny. W tym dniu o 8:00 będziemy sprawować Mszę św. dziękczynną. Zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na modlitwę w ich intencji. W tym miejscu bardzo dziękujemy Dyrekcji naszych szkół, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom za owocną współpracę z parafią. Szczególnie chcemy podziękować naszym katechetom za ich pracę w szkole i parafii. W tym czasie zamętu troszczą się oni o religijne wychowanie dzieci i młodzieży. Wiara, którą przekazują katecheci otwiera młodego człowieka na wymiar duchowy: świętość i miłość. Doceńmy ich zaangażowanie i dziękujmy gdyż ich praca jest bardzo trudna.
  4. Zapraszamy liderów grup parafialnych, katechetów, sołtysów i członków rad na spotkanie organizacyjne w sprawie Uroczystości otwarcia Ogrodu. Spotkanie będzie jutro (w poniedziałek) o 19.00 w kawiarni parafialnej.
  5. Czerwiec to tradycyjny czas translokat personalnych w diecezji. Również i w naszej parafii będą zmiany. Przybędą nowi księża wikariusze: ks. Łukasz Cukiert (z parafii MB Pocieszenia z Żyrardowa) i ks. Wojciech Kmak (z parafii Miłosierdzia Bożego ze Skierniewic). Obecni wikariusze odchodzą: ks. Sylwester Bernat do parafii św. Andrzeja w Łęczycy a ks. Grzegorz Słomiński udaje się na urlop zdrowotny. Za tydzień podczas Mszy św. o 11:30 pożegnamy naszych księży.
  6. Także w domu naszych sióstr nazaretanek będą zmiany. Do Paryża została skierowana
    s. Joanna a na jej miejsce przybędzie i obowiązki w kancelarii obejmie s. Janina (która przed laty była już w naszej parafii). Obowiązki w zakrystii w miejsce s. Bożeny, która została skierowana do posługi w Hiszpanii obejmie s. Agnieszka zaś w miejsce katechetki s. Miriam przybędzie s. Fides. Siostry będziemy żegnać w sierpniu. Ale już teraz w duchu wdzięczności i z nadzieją otoczmy księży i siostry naszą modlitwą.
  7. Za tydzień w Miasteczku Krwi Chrystusa u Sióstr Misjonarek – odpust ku czci Krwi Chrystusa. Rozpocznie się on od Mszy św. o godz. 10:00, którą sprawować będzie
    ks. bp. Andrzej Franciszek Dziuba, później będzie Festyn Rodzinny – szczegółowy program na Tablicy ogłoszeniowej.
  8. W minionym tygodniu na teren budowy Ogrodu Dialogu zostały przywiezione kamienie, z których powstanie różańcowy „Krąg Pokoju”. Pragniemy, aby nasz „Ogród Dialogu” nie był tylko pamiątką bolesnych doświadczeń historii czyli upamiętnieniem istniejącego w tym miejscu Obozu jenieckiego, ale by stał się miejscem. dialogu między ludźmi i modlitwy o pokój. Dziękujemy Panu Zygmuntowi Lechowskiemu i Jego rodzinie za przekazanie kamieni i ich dostarczenie.
  9. W najbliższą środę Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej otrzyma imię: Ks. Bp. Józefa Zawitkowskiego. Zapraszamy bardzo na tę ważną uroczystość. Dziękujemy Panu Staroście i wszystkim tym, którzy sprawili, że ks. Biskup Józef, który bardzo był związany z naszym miastem i powiatem będzie patronował tej tak ważnej instytucji. Uroczystość rozpocznie się o 10:00 a poświęcenia Tablicy pamiątkowej dokona Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba.
  10. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjna.
  11. Koło Przyjaciół Radia Maryi w Rawie Maz. zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę
    w dniu 10 lipca br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  12. Miejska Biblioteka zaprasza w poniedziałek (20 czerwca) o 18:00 na „Wspomnienia z dziejów Rawy”.
  13. Trzy mamy z Ukrainy poszukują mieszkania, także odpłatnie. Bardzo prosimy o pomoc.
  14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Edwarda Majchrzaka z ul. Wierzbowej i +Jerzego Rykaczewskiego z ul. Konstytucji 3 Maja. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …