X NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.06.2024 r. - OGŁOSZENIA

 1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe – dzisiaj o godz. 17.30 a w tygodniu po Mszy św. o 18:00.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek 10.06.– wspomnienie bł. Bogumiła. W tym dniu z okazji imienin będziemy się modlić w intencji ks. Proboszcza podczas Mszy św. o 18:00.

- we wtorek 11.06.– wspomnienie św. Barnaby Ap.

- w czwartek 13.06.– wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

- w piątek 14.06.– wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.

 1. Dzisiaj są Wybory do parlamentu europejskiego – bardzo ważne dla naszej Ojczyzny. Idźmy zagłosować! Jako katolicy chcemy wybrać takich posłów, którzy żyją wiarą oraz autentycznie troszczą się o dobro Polski.
 2. Gościmy ks. prof. Mieczysława Nowaka autora wielu książek o wierze. Można je nabyć przy wyjściu i uzyskać też autograf.
 3. W czwartek 13 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie i Mszę św. w Grocie z Lourdes – zapraszamy ze świecami na godz. 18:00. Intencje do różańca można składać w Grocie lub w zakrystii.
 4. Przypominamy, że w Ogrodzie Dialogu, codziennie od poniedziałku do piątku modlimy się o pokój modlitwą różańcową o 17:15. Zapraszamy do tej modlitwy.
 5. Dziękujemy p. Alicji i Andrzejowi Markowicz właścicielom Hurtowni ryb i lodów za pomoc dla parafii.
 6. W piątek obchodzić będziemy XXV rocznicę pielgrzymki JP II do naszej diecezji. We wszystkich kościołach o godz. 12.00 zabiją dzwony na modlitwę Anioł Pański. Zatrzymajmy się wtedy i ofiarujmy tę modlitwę w intencji naszej diecezji. Odmówmy ją w łączności z papieżem Franciszkiem i św. Janem Pawłem II, który jest w Domu Ojca. To będzie znak jedności, pamięci i wdzięczności. Ks. Bp. Wojciech zaprasza nas szczególnie na Mszę Świętą w katedrze łowickiej o godz. 18.00 a po niej na Apel przy pomniku papieża. Będzie autokar, który wyjedzie o 16:15. Zapisy są w zakrystii. Zaprasza na wyjazd: dzieci i młodzież, szczególnie tegorocznych maturzystów oraz tych, którzy niedawno mieli bierzmowanie. Bardzo zaprasza rodziny wielodzietne i osoby, które 25 lat temu doświadczały ważnych wydarzeń w życiu osobistym. Niech przybędą małżonkowie, którzy 25 lat temu zawarli sakrament małżeństwa oraz 25-latkowie urodzeni w pamiętnym 1999 roku. Na zakończenie Apelu razem zaśpiewamy papieżowi jego ulubioną Barkę. Ci, którzy potrafią grać na gitarze niech ją wezmą, aby stworzyć wtedy ogromną orkiestrę gitarową dla papieża.
 7. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Mariana Dyganta z ul. Solidarności
  i Kazimierza Stefańskiego z Podlasu. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …